5 фраз во время семейной ссоры не для детских ушей

Як не показувати поганий приклад своїм дітям

У будь-яких відносинах бувають напружені розмови і конфлікти, і ваші діти чудово про це знають. Якщо вже так склалися обставини, то краще спокійно обговорити проблему в їхній присутності, ніж створити напругу, сказавши чоловікові: «Поговоримо про це пізніше, наодинці».

Діти уважно прислухаються до сварок батьків, і для вас це можливість показати їм, яким чином можна вирішити конфлікт без гучних звинувачень. Саме в таких ситуаціях діти вчаться слухати, співпереживати, вислуховувати іншу точку зору і шукати компроміс.

Якщо конфлікт зав’язався при дитині, постарайтеся уникати наступних фраз:

«Я не хочу бути твоєю дружиною/чоловіком»

Це дуже сильно ранить дітей, оскільки вони залежать від вас обох і шукають у вас підтримки. Думка про те, що батьки можуть розлучитися, змушує їх переживати про можливість переїзду або зміни школи. Діти почнуть боятися втратити друзів, улюблене заняття, і, врешті-решт, одного з батьків.

«Іноді я хочу померти»

Подібний емоційний пасаж вражає навіть більше, ніж розлучення, і наштовхує дітей на думку, що вони більше ніколи не побачать одного з вас. Одна думка про те, що мама або тато можуть покінчити із собою, викликає у дитини жах. Що буде з ними, якщо вас раптом не стане? Подумайте, адже діти, в силу свого віку, можуть зрозуміти ваші слова буквально і подумати, що у вас є конкретний намір піти з життя.

«Наші діти ведуть себе точно так, як ти»

Незважаючи на те, що ви хотіли тільки підкреслити поведінку чоловіка/дружини, діти зрозуміють ваші слова по-іншому. Якщо вже ви порівнюєте їх з чоловіком/дружиною, які вам неприємні, значить, ви не любите їх, дітей.

«Я знаю, що ти мені зраджуєш»

Цю тему завжди треба обговорювати наодинці. Деякі діти дізнаються про стосунки батьків на стороні з комп’ютера. Якщо вони скажуть вам, що бачили фото або листування з іншим чоловіком/жінкою, ніколи не змушуйте їх зберігати цей секрет.

«Ти ніколи…»

Під час сварки ми часто не стримуємо свої емоції. Намагайтеся уникати таких категоричних виразів. Це жахливий приклад для дітей.

І пам’ятайте, якщо ви вже надумали сімейну сварку, робіть це зі взаємною повагою та спокоєм.

Сімейний адвокат у Києві

Замовте зараз консультацію сімейного адвоката
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ