Скільки триває процедура розлучення через суд?

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: 067 455-35-29
Тел: 050 904-51-03
Тел: 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: advokat@oap.kiev.ua

Замовлення послуги онлайн 24 години

Скільки триває процедура розлучення через суд? Це питання задають всі ті, хто «за сімейними обставинами» хоче якомога швидше позбутися від цих самих обставин. Швидко розлучитися сторони прагнуть з різних причин: прагнення до «свободи» і зняття з себе шлюбних зобов’язань, необхідність проведення угод з нерухомістю, перспектива оформлення нових відносин.

І хоча законом передбачені певні процесуальні строки розгляду справи про розлучення, вирішальну роль часто відіграють індивідуальні особливості подружніх стосунків і непередбачувані життєві обставини.

Мінімальний строк розлучення через суд

Розраховувати на мінімальний строк розлучення через суд можуть тільки подружжя, чиє згоду на розлучення обопільно, між якими зовсім відсутні які-небудь спори про дітей або майно. У цьому випадку судовий процес не затягується строками для примирення, заявами та клопотаннями, довгими розглядами, дозволом майнових і «дитячих» спорів.

Таким чином, якщо між подружжям немає взаємних претензій і спорів, якщо має місце спільне рішення розірвати шлюб, процес розгляду справи про розлучення може зайняти лише одне – перше і останнє судове засідання. Строк розлучення складе всього 2 місяці.

Строк розлучення при незгоді однієї із сторін

У разі незгоди однієї із сторін на розлучення, судовий процес затягується на строк від 1 до 6 місяців.

Причиною цьому є строк для примирення, який призначається судом на прохання несогласной з розлученням боку. Якщо мотиви розірвання шлюбу позначені позивачем розпливчасто, строк для примирення буде максимальним – 6 місяців. Якщо сторони обґрунтують необхідність скорочення строку для примирення, суд може його зменшити. Як правило, спочатку він становить 1 місяць, а потім продовжується при необхідності. Якщо після закінчення строку для примирення наміри ініціатора розлучення не змінилися, суд приймає рішення про розлучення.

Таким чином, до мінімального строку розлучення через суд (2 місяці) слід додати строк для примирення сторін (1-6 місяці), якщо про таке примирення буде просити друга сторона процесу розлучення.

Строк розлучення при ухиленні однієї із сторін

Якщо одна із сторін ухиляється від участі в шлюборозлучному процесі, він може затягнутися на невизначений проміжок часу.

Так, відсутність боку на судовому засіданні стає причиною для перенесення слухання на інший день. На вимогу однієї із сторін може бути встановлена відстрочка розгляду справи – кілька разів, сумарною тривалістю в середньому не більше 3 місяців.

Таким чином, навмисне затягування шлюборозлучного процесу однієї з сторін, неявка на судові засідання, заяви про необхідність перенесення слухання, подання документів, що підтверджують поважну причину своєї неявки, також впливає на тривалість строку розлучення через суд – від декількох тижнів до декількох місяців.

строк розлучення при наявності суперечок між сторонами

Наявність спору про місце проживання дітей після розлучення і про розподіл спільного майна може суттєво затягнути розгляд справи про розлучення.

Розгляд цих питань при відсутності угоди сторін часом здійснюється в різних судових інстанціях. Наприклад, у чиїй власності буде перебувати майно і яким буде розмір аліментів визначає суд. Розділити майно і визначити місце проживання дітей може також суд. Передача справи про розлучення у вищестоящу інстанцію означає новий відлік строку.

Тому, залежно від обставин, строк розлучення через суд при наявності суперечок між сторонами може затягнутися довше звичайного — від 3-6 місяців до року.

Що ще може вплинути на строк розлучення через суд?

Тривалість розгляду справи може залежати і від таких «людських» чинників, як помилки працівників суду і бюрократичні зволікання, графіки відпусток суддів, зловживання сторін своїми процесуальними правами і навмисне затягування шлюборозлучного процесу.

Тому відповідь на питання, через скільки тижнів, місяців або років здійсниться розлучення через суд, залежить від конкретних суб’єктивних і об’єктивних обставин справи.

 

Адвокат з розлучень Київ

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: advokat@oap.kiev.ua

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ СІМЕЙНОГО АДВОКАТА