Як швидко розлучитися в Україні

 


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу, зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами:

Тел.: +38 067 455-35-29
Тел.: +38 050 904-51-03
Тел.: +38 093 25-25-561
або напишіть нам – будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години


Ви бажаєте в короткі строки розірвати шлюбно-сімейні відносини. Вам потрібно терміново укласти важливу угоду або ж найближчим часом виїхати за кордон. Як бути в такій ситуації? Відповідно до сімейного законодавства, є два шляхи вирішення даної проблеми.

Швидке розлучення в РАЦС

РАЦС — це державний орган, який займається не тільки реєстрацією шлюбно-сімейних відносин, але й їхнім розірванням. Щоб розлучитися через РАЦС, потрібно дотримуватися наступних умов:

  1. Відсутність спільних неповнолітніх дітей, тобто осіб до 18 років.
  2. Обопільна згода на розлучний процес.
  3. Відсутність спору щодо поділу майна.

Розірвання шлюбу через органи РАЦСу — це найшвидший процес припинення шлюбно-сімейних відносин. У середньому, термін розірвання шлюбу становить 30 днів.

Навіть якщо ви не проживаєте в місті, в якому розписалися зі своїм супутником життя, ви можете спільно з ним заповнити відповідне звернення до РАЦСу за місцем фактичного проживання. Зразок цієї заяви є в будь-якому РАЦСі.

Після цього потрібно буде подати:

  1. Заяву з вимогою розірвати ваш союз.
  2. Оригінал Свідоцтва про укладення шлюбних відносин.
  3. Оригінал довідки про сплату держмита.

Усі документи найкраще подавати особисто або надсилати рекомендованим листом з повідомленням.

Важливо! У заяві вкажіть свій номер телефону для швидкого зворотного зв’язку. Це допоможе прискорити процес у разі помилки або неточності при складанні заяви.

Швидке розлучення через суд

Якщо у вас є спірне майно, діти, які не досягли 18 років, немає обопільної згоди на розлучення, то необхідно звертатися до суду. Цей процес, у середньому, триває від 2 до 3 місяців, залежно від невирішеності всіх спірних моментів. Через суд будуть вирішуватися такі питання:

  • Хто з батьків і в якому розмірі буде платити аліменти.
  • З ким будуть проживати діти.
  • Розділ майна в частках.

Якщо в суді один з подружжя не згоден на розлучення, то суд може відкласти розгляд справи ще на 1-6 місяців з метою примирення. Виходячи з цього, судовий процес може затягнутися на строк до 6 місяців.

Тому щоб прискорити процес, необхідно виконати наступне:

— Грамотно скласти позовну заяву, не допустити помилок, які призведуть до відмови або внесення різних поправок. Через допущені помилки процедура розгляду може затягнутися на кілька тижнів або місяців.

— У заяві повинні бути чітко представлені докази того, що подальше спільне життя подружжя для збереження сім’ї неможливе. Наприклад, заява в поліцію про побої з боку чоловіка або інше грубе ставлення. Мета — переконати суд, що примирення неможливе, а спільне життя становить загрозу для життя і здоров’я.

— Питання поділу майна, проживання дітей, сплати аліментів, згоди на розлучення заздалегідь оформити нотаріально. Це скоротить час судового розгляду і прискорить процедуру винесення рішення.

Для звернення до суду вам потрібно буде зібрати наступні документи:

  1. Позов у трьох примірниках для вас, вашого супутника життя і суду;
  2. Свідоцтво про реєстрацію шлюбних відносин;
  3. Свідоцтво про народження дітей, яким ще не виповнилося 18 років;
  4. Вищеперелічені нотаріально завірені документи (про поділ майна, згоду на розлучення тощо);
  5. Довідку про доходи, що завірена підписом та печаткою директора;
  6. Оригінал довідки про сплату судового збору.

Якщо ви хочете швидко розлучитися через суд, вам необхідно бути відповідальним за всіма пунктами. Найкраще всі види згоди заздалегідь оформити нотаріально. Тоді ваша справа не буде відкладатися на строк від 3 місяців і ви зможете оперативно пройти через розлучний процес.

Адвокат з розлучень Київ

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам – будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ СІМЕЙНОГО АДВОКАТА