П
    Як правильно скласти, оформити та подати позовну заяву про розлучення?
    В

    Скласти правильно заяву на розлучення в суд

    Якщо ви вирішили розлучатися не через РАЦС, а через суд, необхідно чітко з’ясувати, як буде проходити процедура розлучення і які документи для цього потрібні. Первинну інформацію вам можуть дати співробітники РАЦСу, але все одно, необхідно звернутися до адвоката за професійною порадою. З ними ви визначитеся, в який конкретно суд треба подавати документи.

    Вам також необхідно буде сплатити судовий збір 705 грн. Збір документів краще довірити професіоналові, навіть якщо у вас немає особливих проблем, і у вас повна згоду з другим з подружжя. Один неправильно оформлений «папірець» може ускладнити всю процедуру і доставити багато «головного болю». Якщо ж є якісь проблеми і ваша ситуація нетипова, то робота з професійним адвокатом «життєво необхідна».

    До якого суду слід подавати заяву на розлучення

    Як правило, позов про розірвання шлюбу, як і будь-який інший позов треба подавати в суд за зареєстрованим місцем проживання відповідача (ст. 27 ЦПК України). Але треба зазначити, що бувають ситуації, коли краще подавати позов за місцем реєстрації позивача.

    Документи на розлучення через суд:

    Позовна заява має бути відповідним чином оформлена і подається у двох примірниках: один для суду і другий – для відповідача. Документ повинен відповідати статті 175 ЦПК України. Крім того, до позову додається необхідний пакет документів: свідоцтво про шлюб, свідоцтва про народження дітей та квитанції про сплату судового збору.

    Прийом документів триває п’ять днів, за цей час документи перевіряються і якщо все в порядку суддя призначає судове засідання. Якщо є якісь неточності і неузгодженості у документах або позові, то всі документи повертаються позивачу для виправлення.

    Процедура розлучення через суд

    Повідомлення про дату засідання суду відправляються, як правило, поштою або по телефону. Останнім часом можна отримати таке повідомлення через СМС, якщо оформити клопотання на це.

    У судовому засіданні суд з’ясовує причини розірвання шлюбу, чи підтримує позивач свої вимоги, чи згоден відповідач на розлучення, чи можливе примирення сторін. При наявності підстав суддя дає час для примирення на строк від 1 місяця до 6 місяців.

    П
    Скільки це мені коштуватиме?
    ВНа відміну від багатьох адвокатів, які пред’являють рахунки за годину роботи, ми зазвичай беремо фіксовану плату за кожну конкретну послугу. Фіксовані збори стягуються за кожен етап розлучного процесу. Наприклад, ми можемо вказати вам фіксовану плату за судовий розгляд, накладення арешту на майно, апеляцію або просто перевірку доказів у вашому випадку (також відому як «розкриття інформації стосовно майна»). Це приносить користь клієнтам, оскільки ви знаєте, скільки заплатите, незалежно від того, як довго триває процедура розлучення. Поговоривши з нами, ви зможете дізнатися фіксовану суму за конкретну послугу.
    П
    Куди і як подають на розлучення?
    ВУ тих, хто хоче розірвати шлюб є два варіанти: ЗАГС або суд.
    Найпростіший, звичайно, розлучення в ЗАГСі. Оформлення розлучення тут буде практично таким же, як і оформлення шлюбу. Але такий розлучення можливий тільки якщо подружжя не має неповнолітніх дітей. Крім того, обоє повинні бути згодні з розлученням.
    Якщо в шлюбі є неповнолітні діти, навіть при обопільній згоді, розлучення оформляється тільки через суд, при цьому на суді присутні представники органів охорони дитинства.
    Також через суд проводяться розлучення, якщо один з подружжя не дає своєї згоди, і у подружжя є розбіжності з приводу поділу спільно нажитого майна.
    У більшості випадків розлучення через суд вимагає дуже великої кількість правильно оформлених документів. Крім того, суд сама по собі неприємна процедура і вимагає багато моральних сил .

    Тому краще довіряти ведення справ про розлучення професійним адвокатам.

    П
    Суперечки при розлученні: чи можна їх уникнути?
    В

    Дуже часто буває що у подружжя, які спочатку вирішили розійтися «мирно» починають виникати взаємні претензії по ходу судового розгляду. Причому у ці «війни» починає залучатися все більша кількість родичів і знайомих. Цього можна уникнути, якщо довірити ведення судових розборок професіоналам. Це для вас розлучення щось екстраординарне і незвичне, а для адвокатів розірвання шлюбу звичайна процедура, і вони прекрасно знають, до яких наслідків може призвести таке «криваве» розлучення в майбутньому.

    Адвокати, завжди пропонують подружжю домовлятися, знають як виходити навіть з самих безвихідних положень. При цьому ви економите час і нерви і, що найголовніше, гроші. Тому що непрофесійна поведінка в суді обов’язково призведе до безглуздих витрат.

    П
    Які потрібні документи для розлучення?
    В

    Документи на розлучення через суд:

    Якщо у вас є неповнолітні діти, то розлучення потрібно оформляти тільки через суд, навіть якщо батьки домовилися про те, з ким буде жити дитина. Пакет документів для такої справи буде досить значним.

    Оформлення заяви на розлучення

    Позов, а правильне його називати позовною заявою, оформляється як документ.

    В шапці повинні бути зазначені наступні дані:

    • Повне найменування судового органу, включаючи адресу;
    • Особисті дані позивача (ПІБ, дата та місце народження, адресу реєстрації, адреса проживання, серія і номер паспорта, дата видачі паспорта, ким виданий паспорт);
    • Особисті дані відповідача (ПІБ, дата та місце народження, адресу реєстрації, адреса проживання, серія і номер паспорта, дата видачі паспорта, ким виданий паспорт);
    • Також можуть бути особисті дані представників відповідача або позивача;
    • В основному тексті заяви необхідно вказати інформацію про шлюб (коли і де укладено, реквізити свідоцтва про шлюб);
    • Відомості про неповнолітніх дітей (дати народження, реквізити свідоцтв про народження);
    • Причини розлучення;

    У «прохальній частині позову про місце проживання дітей або стягнення аліментів необхідно вказати:

    • батьків з яким діти залишаються;
    • вимоги про аліменти на утримання дітей.

    В додатку вказується перелік документів, які додаються до позовної заяви.

    Документи для подачі заяви на розлучення:

    В залежності від ситуації, документи, що подаються разом з позовною заявою про розірвання шлюбу можуть бути різними, але обов’язково повинні містити наступний набір оригіналів та нотаріально завірених копій:

    • Копія паспорта позивача;
    • Свідоцтва про шлюб;
    • Копія свідоцтв про народження дітей;
    • Копія позовної заяви для відповідача;
    • Квитанція про сплату судового збору;
    • Довідка, що підтверджує проживання дитини разом з позивачем;
    • Довідки з роботи, уточнюючі розмір заробітної плати;
    • Шлюбний контракт (при його наявності);
    • Угода про утримання дитини нотаріально посвідчена (якщо у батьків немає претензій один до одного по цьому питанню).

    Заява про згоду подружжя оформити розлучення

    Якщо один з подружжя не може бути присутнім при подачі документів або судовому розгляді, він повинен оформити і нотаріально завірити згоду на розлучення. В заяві необхідно вказати:

    • особисті дані (ПІБ, дата і місце народження, місце реєстрації та проживання);
    • інформація про шлюб, місце і час укладання, реквізити свідоцтва про шлюб);
    • особисті дані іншого з подружжя;
    • правильно сформульовану згоду на розлучення та інформація про наявність або відсутність майнових претензій;
    П
    Як оформити розлучення без згоди чоловіка?
    В

    Розлучення можна оформити і без згоди другого з подружжя. Це можна зробити навіть через ЗАГС, якщо чоловік або дружина визнані безвісно відсутніми, недієздатними або засуджені до тюремного терміну більш, ніж на три роки. Також через ЗАГС оформляється розлучення, якщо в шлюбі немає неповнолітніх дітей, а відсутній чоловік прислав нотаріально завірену згоду на розлучення.

    У всіх інших випадках односторонній розлучення оформляється через суд.

    Причини оформлення розлучення в суді без згоди чоловіка:

    Розлучення в односторонньому порядку необхідне, коли другий з подружжя не може бути на судових засіданнях або взагалі не згоден на розлучення і всіляко перешкоджає подачі документів і самому процесу. Ніхто не може примушувати іншу людину на перебування у шлюбі, тому суд почне оформлення розлучення навіть в цьому випадку, але якщо позивачем є чоловік, а його дружина вагітна або має новонародженого суд не прийме заяви, поки дитині не виповниться один рік.

    Не є причиною для відмови у розірванні шлюбу, навіть факт, що місце знаходження чоловіка-відповідача невідомо. Просто в цьому випадку шлюборозлучний процес займе набагато більше часу.

    П
    Як оформити розлучення, якщо місце знаходження чоловіка невідомо?
    В

    Якщо місцезнаходження чоловіка невідомо, оформлення розлучення буде більш тривалим за часом.

    Розлучення через суд без присутності чоловіка

    • Позивачу треба скласти позовну заяву про розірвання шлюбу, де вказати останнє місце проживання подружжя-відповідача і звернутися з ним в суд;
    • Суд направить відповідачу повістки на засідання суду, але так як повістку не вручать, засідання буде скасовано.

    Процедура розлучення після визнання людини безвісно відсутньою

    • Для того, щоб знайти чоловіка потрібно для початку зробити власні зусилля, звернутися до друзів і знайомих. Якщо чоловік де-небудь виявиться, дані про його місце проживання треба передати суду.
    • Якщо ж знайти чоловіка не вдається протягом року потрібно звертатися в суд з позовом про визнання безвісти зниклим. До позовної заяви необхідно додати документи, які підтверджують відсутність довідки з роботи, заяви від сусідів, факт повернення кореспонденції і т. д. Коли суд винесе постанову про рішення визнання громадянина безвісно відсутнім, ви можете йти в ЗАГС і подавати заяву про розлучення.
    • Врахуйте, що якщо після розлучення чоловік все-таки з’явиться, він не може вимагати відновлення шлюбу, але претендувати на майно може ще протягом трьох років.
    • Оскільки процес виходить досить довгим, краще відразу звернутися до професіоналів.
    П
    Які потрібні документи для оформлення розлучення через ЗАГС?
    В

    Форма заяви на розлучення в ЗАГС

    Як правило, подають заяву на розлучення обоє на одному бланку. У цій формі повинні бути вказані:

    • Назва реєстраційного органу.
    • Особисті дані подружжя (ПІБ, дата народження, місце проживання та реєстрації, громадянство).
    • Паспортні дані подружжя (серія та номер, дата видачі паспорта, найменування установи, що видала паспорт).
    • Дані свідоцтва про укладення шлюбу (свідоцтво подається в пакеті документів).
    • Прізвища подружжя після розлучення.
    • Підписи.

    Порядок подачі заяви на розлучення в ЗАГС одним з подружжя

    Якщо заяву подає один з подружжя, то в бланку зазначає таку інформацію:

    • Особисті дані обох подружжя (ПІБ, дату і місце народження, місце проживання, громадянство);
    • Тільки свої паспортні дані (серія та номер, дата видачі, установа, що видала паспорт);
    • Дані свідоцтва про укладення шлюбу (серія, дата);
    • Назва реєстраційного органу;
    • Дату складання;
    • Прізвища подружжя після розлучення;
    • Підстави для розлучення;
    • Підпис.

    Перелік документів для розлучення в ЗАГСІ

    Разом з заявою про розлучення необхідно подавати наступний пакет документів:

    • Завірені копії паспортів;
    • Свідоцтво про укладення шлюбу;
    • Квитанцію про оплату держмита;
    • Судові акти, якщо необхідно.

    Розлучення в односторонньому порядку в органах РАГС можливий тільки при згоді обох подружжя, відсутній чоловік при цьому повинен надати замість себе нотаріально завірену згоду на розлучення.

    Але при цьому можуть виникати різні «підводні камені», тому краще на самому початку процесу по розірванню шлюбу звернутися до професійних юристів.

    П
    Які особливості розгляду справ про розлучення?
    В

    Заяву про розлучення в суд

    • На відміну від розлучення в ЗАГСі, навіть при наявності згоди обох з подружжя, тільки один повинен подати позовну заяву. Тобто один з подружжя повинен стати позивачем, а інший – відповідачем. Як правило, подають позовну заяву в суд за місцем проживання відповідача.
    • Але потрібно зазначити, що цивільний процесуальний кодекс України передбачає подачу позову не тільки за місцем проживання відповідача, але і за вибором позивача, а також методом виборної підсудності підсудністю (ст. 27-29 ЦПК України).

    Процедура розлучення через суд

    • На перевірку правильності поданих документів відводиться п’ять робочих днів, після цього, у разі правильності всіх документів суддя призначає судове засідання. Якщо в документах є неточності або помилки, вони повертаються відповідачеві для виправлення.
    • протягом місяця справа повинна бути розглянута, позивач і відповідач отримують повідомлення про засідання поштою, електронною поштою або телефоном. Також, при оформленому клопотанні можна отримати повідомлення по СМС.
    • В одному або кількох судових засіданнях суд розглядає всі нюанси розірвання конкретного шлюбу. Іноді суддя може дати час для примирення до 6 місяців.

    Розлучення через суд: спори про дітей та майно

    • Суд розглядає справи про розлучення, якщо між подружжям немає розбіжностей у питанні про виховання дітей і немає розбіжностей у розділі майна. При наявності неповнолітніх дітей на суді будуть присутні представники органів опіки – Служба дітей.
    • Якщо стосовно дітей виникають суперечки, а також вам належить ділити майно, то треба звертатися в суд. Зверніть увагу, що якщо ви не маєте серйозної професійної юридичної підтримки, ваш позов може бути розділений. Окреме засідання присвячене розлучення, і лише потім буде суд по розділу майна.

    Якщо ви хочете уникнути подібної тяганини, краще зверніться до професіоналів.

    П
    Розлучення і діти: яка існує судова практика?
    В

    Судова практика з розлучень з дітьми

    Часто буває що, навіть за наявності неповнолітніх дітей, подружжя вже домовилися про долю своїх дітей, і попередньо погодили рішення, з ким житимуть діти і як будуть сплачуватися аліменти. У цьому разі суд, якщо немає утиску прав дітей, розриває шлюб без з’ясування причин. Суд також може на прохання одного з подружжя або рішення суду вжити заходів до примирення і відкласти рішення про розлучення до трьох місяців.

    Поради юристів при розлученні:

    • Ви повинні давати суду тільки достовірну інформацію. Якщо є якісь сумніви в інформації, ви повинні це пояснити.
    • Недостовірна інформація або підроблені документи. Враховуйте, що підробка документів – це кримінальна відповідальність, і ви можете не просто не виграти позов на розлучення, але і піддатися кримінальному слідству.

    Розраховувати на себе і на те, що по справедливості ви праві – не варто. На суді багато залежить від професіоналізму адвоката. Адвокат що не має досвіду може програти навіть дуже просту справу.

    П
    Як відбувається розподіл майна при розлученні подружжя?
    В

    Підстави розділу спільно нажитого майна при розлученні

    Підставою для поділу майна є:

    • Заява одного або обох подружжя. Тут треба враховувати, що розділ майна може бути проведений і в період шлюбу. Під час розлучення якщо подружжя змогли прийти до згоди, то розділ майна оформляється нотаріально. Якщо немає згоди – за рішенням суду.
    • І в шлюбі і в процесі розлучення, кредитори одного з подружжя можуть вимагати належну йому частку майна.

    Склад спільно нажитого майна після розлучення

    • Доходи подружжя (а саме оплата праці, прибуток від інтелектуальної власності, державні виплати тощо);
    • Нерухомість, майно, цінні папери і вклади, придбанs в шлюбі;

    Може бути визнане спільним і майно одного з подружжя, якщо його вартість у період шлюбу зросла за рахунок іншого з подружжя.

    Розділ квартири в іпотеці при розлученні

    Якщо нерухомість знаходиться під іпотечним кредитом, вона ділиться у визначених судом частках, але потрібно переоформлення іпотечного договору. На суді повинні бути присутніми представники банку, що видав іпотечний кредит.

    Поділ земельної ділянки при розлученні

    Земельна ділянка може бути розділена наступними способами:

    • Земельна ділянка ділиться на частки і кожна частка передається одному з подружжя;
    • Вся земельна ділянку передається одному, але іншому з подружжя виплачується компенсація, яка дорівнює його частці.

    Майно, яке не ділиться при розлученні

    • Майно, яким володів один з подружжя до вступу в шлюб, якщо в період шлюбу його вартість не зросла за рахунок вкладень другого з подружжя;
    • Подарунки, спадщина та предмети особистого користування одного з подружжя;
    • Інтелектуальна власність одного з подружжя.

    Розділ майна проводиться відповідно або з нотаріально завіреною угодою про поділ майна або за рішенням суду. Майнові спори є однією з найбільш неприємних частин розлучення, тому логічніше буде довірити цю процедуру професійним адвокатам по поділу майна.

    П
    Як розділити спільно нажите майно після розлучення?
    В

    Правила поділу майна після розлучення

    Поділ майна при розлученні йде за чітко визначеним алгоритмом:

    • Суд визначає майно, що підлягає розділу;
    • Якщо є неповнолітні діти, суд виділяє частку дітей;
    • Суд виключає зі списку спільного майна, нажите подружжям під час роздільного проживання;
    • Виходячи з вищевикладеного, суд виділяє частки кожного з подружжя. Якщо вартість нерухомості буде більше, ніж частка одного з подружжя, то виділяється компенсація. Компенсація може бути як в грошовій, так і в будь-якій іншій формі.
    • Подружжя можуть вимагати поділу майна протягом трьох років після розлучення.

    Поділ майна після розлучення: судова практика

    Іноді буває так, що подружжя домовилися про розподіл майна, але вже після розлучення один з подружжя пред’являє претензії і вимагає нового розділу. В цьому випадку, краще звертатися до професійним адвокатам по розділу майна.

    П
    Як оформити угоду про аліменти при розлученні?
    В

    Стягнення аліментів після розлучення за згодою

    Якщо подружжя домовилися про те, з ким залишаються діти, як і в якому вигляді буде виплачувати аліменти, то така угода оформляється нотаріально. Сума аліментів при такій угоді не повинна бути нижче тієї, яку визначив суд.

    У разі несплати аліментів, вони можуть бути стягнуті за виконавчим листом. При угоді виконавчий лист може бути відкликаний або виданий новий. Одностороння відмова від сплати аліментів або внесення коригувань в угоду про аліменти не можливі.

    Процес виплати аліментів після розлучення

    Неважливо прийнято рішення про сплату аліментів судом або обопільною угодою, в ньому обов’язково повинні бути зазначені вид і способи сплати. Платити аліменти можна різними способами:

    • найпоширеніший – щомісячні виплати частки від доходу чоловіка;
    • Періодичні виплати твердо визначеною заздалегідь грошової суми;
    • Одноразова виплата відразу після розлучення;
    • Виділення дитині частки із майна, найчастіше, нерухомості;
    • Також можуть бути й інші способи, прописані в договорі або в рішенні суду.

    Питання з аліментами та їх виплатами є одним з найбільш складних. Це пов’язано з тим, що на відміну від майнових спорів, спори про аліменти можуть вестися багато років, до досягнення дитиною повноліття. Тому це питання краще довірити професіоналові.

    П
    Як стягнути аліменти на дитину після розлучення з безробітного?
    В

    Розмір аліментів після розлучення з непрацюючого чоловіка

    Батьки зобов’язані утримувати своїх дітей, навіть якщо не мають постійної роботи. Безробітний громадянин, повинен бути зареєстрований на біржі праці, тому аліменти виділяються з допомоги по безробіттю або розраховуються на підставі середньої заробітної плати по тому регіону, де проживає боржник.

    Якщо немає домовленості між подружжям, то на одну дитину виплачується чверть доходу батьків, на двох дітей – третина, на трьох і більше дітей – половина доходу.

    Документи на аліменти після розлучення

    Часто виникає необхідність стягнути аліменти на утримання дітей по суду. В цьому випадку необхідно подати позовну заяву з певним пакетом документів, а саме.

    • Позов;
    • Копію паспорта;
    • Копію свідоцтва про реєстрацію шлюбу;
    • Копію рішення суду про розірвання шлюбу;
    • Копію свідоцтва про народження дитини;
    • Копію довідки з місця проживання чоловіка, який буде виплачувати аліменти;
    • Розрахунок суми з обґрунтування витрат.
    П
    В який суд подавати заяву на розлучення, якщо є дитина?
    В

    Заяву в РАГС при наявності неповнолітніх дітей:

    Розлучення в РАГСі за наявності неповнолітніх дітей, можливе, якщо один з подружжя визнаний судом безвісно відсутнім або недієздатним. Також це можливо якщо чоловік засуджений більше ніж на три роки. У всіх інших випадках розлучення при наявності неповнолітніх дітей проходить через суд.

    Заяву про розлучення подається в суд, якщо:

    • У шлюбі є неповнолітні діти;
    • Немає згоди при розділі майна;
    • Розлучення проходить без згоди одного з подружжя.

    Заяву в суд на розлучення при наявності неповнолітніх дітей

    Якщо є неповнолітні діти, і батьки заздалегідь домовилися з ким буде проживати дитина, і як будуть сплачуватися аліменти, розлучення здійснюється через суд.

    Як правило, заява подається за місцем проживання відповідача, але якщо позивач є інвалідом, або діти живуть з позивачем, то подавати позов можна і за місцем проживання позивача.

    П
    З ким буде дитина після розлучення?
    В

    Рішення про те, з ким залишається дитина при розлученні

    Питання про те, з ким житимуть діти після розлучення, можуть вирішуватися в суді чи підписавши нотаріальний договір. У нотаріуса оформляється угода батьків про проживання дитини. Якщо батьки не дійшли згоди, питання вирішується через суд.

    Угода про місце проживання дитини при розлученні

    Батьки мають право вирішувати, з ким залишається дитина, але треба враховувати, що представники органів опіки можуть оскаржити рішення батьків, якщо воно порушує права дитини. Наприклад, відсутність роботи і доходів, моральне обличчя батьків і т.і.
    Якщо батьки заздалегідь вирішили з ким залишиться дитина, то вони укладають угоду, яка має бути нотаріально завірена.

    Якщо у батьків немає згоди, то це питання вирішує суд при присутності органів опіки – Служби дітей.
    Враховуйте, що в угоді або рішенні суду вказується не тільки місце проживання дитини, але й умови спілкування, виховання і фінансові витрати на утримання дитини

    Визначення місця проживання дитини при розлученні через суд

    Суд визначає рішення про місце проживання дитини, в першу чергу, слідуючи інтересам самої дитини. Якщо дитині виповнилося 10 років, то велике значення має і рішення самої дитини. Враховуйте, що дитина, чиї батьки перебувають у розлученні, постійно є об’єктом пильного спостереження і в дитячому садку і школі.

    Які обставини враховує суд при визначенні місця проживання дитини після розлучення?

    Якщо дитині виповнилося 10 років, то одним з факторів буде рішення самої дитини.
    Вік дитини відіграє вирішальну роль, так як дітей до 6 років, які потребують особливо тісного спілкування з матір’ю, найчастіше залишають матері. Питання про хлопчиків старше 10 років може вирішуватися на користь будь-кого з подружжя.
    Моральні й інші особисті якості батьків, характеристики з роботи, довідки зі школи і дитячого садка. Більший пріоритет тут має батько який більше контактує з вихователями та вчителями, так як це ознака більшої уважності до виховання дитини.
    Можливості батьків для створення належних умов для виховання та розвитку.
    Сімейний стан кожного з батьків. Мається на увазі, що навіть з вітчимом або мачухою, дитина буде більш добре влаштована, ніж в родині самотнього батька.

    П
    Як визначається місце проживання дитини після розлучення?
    В

    При встановленні місця проживання дитини після розлучення суд керується:

    1. Думкою самих дітей, їх прихильністю і ставленням до батьків;
    2. Думкою психологів, вчителів або вихователів дитини;
    3. Віком, психологічним станом дитини і його здоров’ям;
    4. Матеріальним станом батьків, можливістю постійного заробітку, характеристиками з місця роботи;
    5. Моральним рівнем батьків, їх фізичним здоров’ям. Можливістю батьків створити необхідні умови для виховання дитини.

    Позов про розлучення і визначенні місця проживання дитини

    Позовна заява про визначення місця проживання дитини має включати в себе:

    • Найменування суду;
    • Особисті дані позивача і відповідача (ПІБ, місце проживання і реєстрації);
    • Особисті дані дітей;
    • Дані про органи опіки;
    • Причини, за якими суд повинен передати дитину позивачу, докази, що сприяють прийняттю рішення суду;
    • Список документів, що додаються до заяви.
    П
    Який термін розлучення через суд, якщо є дитина?
    ВЗа законом час на розгляд будь-якої справи в суді до 2 місяців. Але на практиці судді часто завантажені. Строки розгляду справ часто порушуються.
    Якщо батьки заздалегідь прийшли до угоди і ця угода не суперечить інтересам дитини, суд може прийняти рішення в короткий період часу.
    Потрібно враховувати, що при виникненні спірних моментів або з інших причин засідання суду можуть переноситися.
    П
    Які види оплати ви приймаєте?
    ВМи приймаємо всі форми оплати, в тому числі готівку, кредитні картки, грошові перекази тощо. Під час надання послуг у складних справах, пов’язаних із розділом значного за вартістю майна подружжя, ми попросимо вас внести депозит, відомий як «запорука успіху», щоб оплачувати збори та інші витрати. Плата і розмір необхідної фіксованої застави будуть залежати від складності питання.
    П
    Скільки коштує участь адвокатів?
    ВКлієнти також оплачують будь-які витрати, що виникають в ході розгляду справи. Вони називаються «виплатами» і включають такі різноманітні витрати, як послуги поштового зв’язку, мито і збори за подання позовних заяв до суду (якщо такі є), транспортні витрати (якщо участь у розлучному процесі – за межами міста), плату за копіювання тощо.

    ПОЧАТИ РОЗЛУЧЕННЯ НЕГАЙНО

    Заповніть форму нижче, щоб почати нове життя.