Як правильно скласти і оформити шлюбний договір

Шлюбний договір: навіщо потрібно його оформлення та що в ньому можна прописати

Шлюбний договір – це угода між двома особами, які планують офіційно вступити в шлюбні відносини або вже перебувають у шлюбі. В Україні це відносно нова практика, але її вже встигло оцінити сучасне суспільство і регламентувати законодавство. Укладається договір за бажанням обох сторін, але коли одна з них не досягла повноліття, закон вимагає отримання згоди на підписання такого документу її батьків або опікунів.

Адвокат з розлучень

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; +38(‎093) 25-25-561

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Заказ послуги онлайн 24/7

Шлюбний контракт має за мету врегулювати майнові відносини подружжя, їх права та обов’язки в питаннях, що пов’язані з рухомим/нерухомим майном, яке було придбане до або під час шлюбу, успадковане, подароване. Він може містити питання стосовно утримання одного з подружжя, оплати навчання, фінансові обов’язки чоловіка та дружини як батьків, тощо. В цьому документі можна прописати зобов’язання та порядок погашення боргів, залучення для цього спільних або особистих активів, питання стосовно аліментів та т.п.

Документом визначається, яке придбання для подружжя буде вважатися спільним, а яке – роздільним (наприклад, роздільне право власності може бути передбачене на нерухомість, яку планується купити в майбутньому). Головна особливість в тому, що документ спроможний встановлювати правовий статус майна інакше, ніж це зазначає, наприклад, Сімейний кодекс, тож шлюбний договір може:

  • встановити, що певне майно, яке до шлюбу належало комусь одному з подружжя, відтепер стає спільною власністю чоловіка та дружини;
  • зазначити, що все подароване з приводу весілля, незалежно від того, ким з родичів чи на чиє ім’я, вважається спільним;
  • передбачати особливі умови поділу спільного майна в разі розлучення пари, а також як мають погашатися борги.

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; ‎+38(‎050) 904-51-03; +38(‎093) 25-25-561; чи пишіть нам – будемо раді допомогти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

В шлюбному контракті заборонено прописувати вимоги немайнового особистого характеру (всього того, що стосується відносин між чоловіком та дружиною, персональних обов’язків, правил виховання дітей і т.п.). Але ніхто не забороняє передбачити майнові наслідки деяких вчинків одного з подружжя і захистити себе. Наприклад, дружина може внести пункт про грошову компенсацію в разі побоїв або зради чоловіка з коханкою.

Про всі моменти та положення, які ви хотіли б внести в договір, рекомендуємо вам порадитись з адвокатом. Досвідчений фахівець допоможе захистити ваші інтереси.

Декілька особливостей шлюбного договору

Перед укладенням шлюбного контракту, парі краще впевнитися в його потребі та виділити ті моменти, які кожен хоче відзначити в документі. Практика показує, що договір завжди виправдовує витрати на себе часу та грошей в разі, якщо одна із сторін має більші фінансові активи ніж інша на момент вступу до шлюбу, а також при одруженні з іноземцем (бо у всіх країнах свої закони).

Стосовно шлюбного контракту слід виділити такі моменти:

  • документ оформляється письмово;
  • обов’язково підлягає нотаріальному посвідченню;
  • прописувати можна тільки низку положень майнового характеру;
  • підписується документ власноруч сторонами;
  • допускає внесення зміни в подальшому за взаємною згодою сторін (вони теж повинні бути оформлені письмово та завірені нотаріусом);
  • може бути розірваним в одно- або в двосторонньому порядку (можливі підстави для припинення дії договору слід зазначити в тексті документу, а як це зробити – вам розкаже адвокат з сімейного права).

Вступ в законну силу такого договору залежить від того, коли він укладається. Якщо це майбутні молодята – то такий момент наступає автоматично, разом з державною реєстрацією. Якщо контракт заключає подружжя, то юридичної сили він набуває одразу після підписання.

Укладання контракту подружжям – це не обов’язок, а право та добровільне рішення двох осіб вирішити важливі майнові питання своєї сім’ї на власний розсуд.

Правила оформлення та зразок шлюбного договору

Законодавством не передбачена форма чи зразок шлюбного договору, бо цей документ – унікальний, він складається заради мирного вирішення подружжям багатьох спірних питань в разі розлучення. При цьому контракт має бути грамотно складеним та оформленим згідно загальних законодавчих норм стосовно договірної документації.

В шлюбному договорі завжди є:

1. Вступна частина.

2. Основна частина, як приклад тут може бути положення про:

  • правовий режим майна;
  • права та обов’язки сторін;
  • доходи подружжя;
  • порядок несення витрат;
  • зобов’язання з погашення боргів;
  • іпотечне кредитування;
  • те, яке майно буде передано при розлученні кожному з подружжя.

3. Заключні положення

В заключній частині передбачається відповідальність сторін у разі порушення цього контракту, підстави для розірвання домовленостей, особливості внесення змін, строк дії та дата набування чинності.

4. Особисті підписи сторін.

Чому слід довірити складання шлюбного договору адвокату?

Чому слід довірити складання шлюбного договору адвокату
Чому слід довірити складання шлюбного договору адвокату

Вирішивши укласти контракт, потурбуйтеся, щоб він був бездоганним, саме тому слід доручити оформлення та складання шлюбного договору адвокату. Вартість його послуг може відрізнятись від багатьох факторів. Це дуже серйозний документ, в якому навіть незначна помилка може мати величезне значення при розлученні (наприклад, привести до того, що важливі для одного з подружжя положення не будуть враховані).

Досвідчений адвокат складе проект шлюбного договору так, щоб максимально захистити інтереси свого клієнта. Не забувайте, що фахівець знає невідомі вам тонкощі законодавства та має практичний досвід, тому допоможе вам уникнути проблем в майбутньому.[/column]

Адвокат з розлучень

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; +38(‎093) 25-25-561

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
З РОЗЛУЧЕНЬ