5 фраз во время семейной ссоры не для детских ушей

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; ‎+38(‎050) 904-51-03; +38(‎093) 25-25-561; чи пишіть нам – будемо раді допомогти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

Як не показувати поганий приклад своїм дітям

У будь-яких відносинах бувають напружені розмови і конфлікти, і ваші діти чудово про це знають. Якщо вже так склалися обставини, то краще спокійно обговорити проблему в їхній присутності, ніж створити напругу, сказавши чоловікові: “Поговоримо про це пізніше, наодинці”.

Діти уважно прислухаються до сварок батьків, і для вас це можливість показати їм, яким чином можна вирішити конфлікт без гучних звинувачень. Саме в таких ситуаціях діти вчаться слухати, співпереживати, вислуховувати іншу точку зору і шукати компроміс.

Якщо конфлікт зав’язався при дитині, постарайтеся уникати наступних фраз:

“Я не хочу бути твоєю дружиною/чоловіком”

Це дуже сильно ранить дітей, оскільки вони залежать від вас обох і шукають у вас підтримки. Думка про те, що батьки можуть розлучитися, змушує їх переживати про можливість переїзду або зміни школи. Діти почнуть боятися втратити друзів, улюблене заняття, і, врешті-решт, одного з батьків.

“Іноді я хочу померти”

Подібний емоційний пасаж вражає навіть більше, ніж розлучення, і наштовхує дітей на думку, що вони більше ніколи не побачать одного з вас. Одна думка про те, що мама або тато можуть покінчити із собою, викликає у дитини жах. Що буде з ними, якщо вас раптом не стане? Подумайте, адже діти, в силу свого віку, можуть зрозуміти ваші слова буквально і подумати, що у вас є конкретний намір піти з життя.

“Наші діти ведуть себе точно так, як ти”

Незважаючи на те, що ви хотіли тільки підкреслити поведінку чоловіка/дружини, діти зрозуміють ваші слова по-іншому. Якщо вже ви порівнюєте їх з чоловіком/дружиною, які вам неприємні, значить, ви не любите їх, дітей.

“Я знаю, що ти мені зраджуєш”

Цю тему завжди треба обговорювати наодинці. Деякі діти дізнаються про стосунки батьків на стороні з комп’ютера. Якщо вони скажуть вам, що бачили фото або листування з іншим чоловіком/жінкою, ніколи не змушуйте їх зберігати цей секрет.

“Ти ніколи…”

Під час сварки ми часто не стримуємо свої емоції. Намагайтеся уникати таких категоричних виразів. Це жахливий приклад для дітей.

І пам’ятайте, якщо ви вже надумали сімейну сварку, робіть це зі взаємною повагою та спокоєм.

Сімейний адвокат у Києві

Замовте зараз консультацію сімейного адвоката
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561

Viber, WhatsApp, Telegram

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ