Поділ майна в Києві – допомога адвоката з поділу майна

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7


Основні складнощі при розподілі майна та допомога адвоката

Найскладнішим, як демонструє юридична практика, при розлученні стає розподіл майна подружжя (окрім, звісно, психологічного фактору). Більшість закоханих, вступаючи до шлюбу, не звертають увагу на можливість складання шлюбного договору, в якому мирно узгоджують важливі майнові питання. Тому в процесі розлучення найчастіше все доводиться вирішувати згідно норм законодавства, бо цивілізованим шляхом на фоні спільних образ це зробити не вдається.

Сімейним кодексом у ст. 60 зазначено, що майно, набуте за час шлюбу, однаково належить і чоловіку, і дружині, тобто на праві спільної власності. За законом воно ділиться між обома, окрім особистого майна, але незважаючи на те, в кожній ситуації є особливості, та для них є виключення. Розібратися зі своїми правами та відстояти всі інтереси допоможе адвокат з поділу майна, тому що фахівець розуміється на таких нюансах, про які ви навіть не здогадуєтесь. Дуже часто його послуги безцінні.

Розподіл майна подружжя: спільне та особисте

В СК України зазначено, що набуте за період шлюбу майно однаково належить чоловіку і дружині, навіть якщо один з них не мав доходу (наприклад, навчався, доглядав дітей, вів господарство). Тобто воно спільне та має бути поділеним, до такого відносяться:

  • усі придбання, незалежно від того, хто з подружжя розраховувався;
  • доходи (зарплата, пенсія) кожного;
  • професійні приналежності (оргтехніка, музичні інструменти), навіть якщо вони призначалися для роботи одного з подружжя;
  • також можуть признаватися подільними гонорари, виграші.

Виключення складають особисті речі, які згідно законодавства, не мають підлягати поділу при розлученні та залишаються у власника (незважаючи на вартість та того, хто оплачував придбання). До особистого та неподільного відносять:

  • все, що було придбано особою до шлюбу;
  • все, що подаровано або отримане у вигляді спадщини;
  • житло та земельні ділянки, викуплені у власність в результаті приватизації.

Користуйтеся консультацією: Правила поділу майна подружжя в Україні

Допомога юриста по розподілу майна у Києві

Розлучення – це процес, який насамперед ускладнюється майновими спорами, та тим, що подружжя не здатне самостійно дійти згоди. Деякі пари таки вирішують делікатне питання мирно, та їм слід пам’ятати, що краще всі домовленості закріпити відповідною письмовою угодою, а якщо це стосується нерухомості, то особливо, і робиться це через нотаріуса.

Якщо питання не вирішується мирним шляхом, доведеться звертатися з позовною заявою до суду. Обрати можна один з наступних варіантів:

  • вирішування питання розподілу в шлюборозлучному процесі (але важливо, щоб це не вплинуло на термін, встановлений законом на винесення рішення про розлучення);
  • подача до суду окремого позову про розподіл майна (це можна зробити в строк до трьох років, якщо подружжя на практиці не змогло розібратися самостійно).

Складання та подача позовної заяви – це не така проста задача, як може здаватися спочатку. Річ не тільки в тому, щоб правильно оформити документ, враховуючи всі норми до ділової документації та реквізити. Важливо правильно викласти суть та свої позовні вимоги, а, як правило, подружжя не до кінця розуміє, хто й на що саме дійсно має право. Тому краще залучити до розподілу майна адвоката, який:

  • може оцінити ваше становище та всі права;
  • грамотно може використати законодавчі нюанси, щоб максимально захистити права свого підзахисного;
  • проведе переговори з чоловіком/дружиною (буває, не слід зайвого разу подружжю сперечатися, сваритися, ображатися та нервувати, краще, доручити все юристу з досвідом ведення таких справ);
  • складе та подасть до суду позовну заяву, а потім відстоїть ваші інтереси на судових засіданнях (навіть без вашої присутності за нотаріально завіреним дорученням).

Користуйтеся консультацією: Поділ майна в Києві – допомога адвоката з поділу майна

Чи можна відійти від рівності часток при розподілі майна подружжя?

Незважаючи на те, що закон встановлює право чоловіку та дружині на рівні частки спільного нажитого майна, виключення з правил таки існують. Тому кожен з подружжя, якщо на те є поважні причини, має законне право просити суд здійснити справедливий поділ не в рівних частках. Але для цього слід обґрунтувати свої позовні вимоги, навести докази, посилання на законодавчі акти, тощо. На цьому етапі вам дуже знадобиться допомога юриста з поділу майна, який доведе судову справу до виграшного (на користь свого клієнта) кінця.

Для того щоб відійти від рівності часток при розподілі, суд у розгляді справи може звертати увагу на ряд нюансів, враховуючи:

  • в якій мірі кожен з подружжя сприяв створенню спільного майна;
  • який особистий внесок кожного в ведення господарства, виховання дітей, поповнення бюджету;
  • з ким після розлучення залишилися проживати неповнолітні діти та чи достатньо на їх утримання аліментних виплат.

Чоловік і дружина мають права претендувати на відшкодування витрат, судові спори нерідко вирішують питання страхових виплат (якщо щомісячні внески сплачувала особа з особистих коштів, то кінцеві виплати належать їй, а якщо зі спільного бюджету, то підлягають розподілу).

Важливо! Якщо подружжя до офіційного розлучення перестало проживати разом та вело окремо господарство, всі речі, придбані в цей період, не підлягають розподілу.

Нюансів безліч, ми навели лише декілька прикладів. Щоб зрозуміти, на що можна претендувати після розлучення, зверніться за правовою консультацією до адвоката з поділу майна в Києві, його послуги найчастіше виявляються безцінними.

Користуйтеся консультацією: Поділ боргів при розлученні подружжя

Адвокат з розлучень

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; +38(‎093) 25-25-561

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
ПО ДІТЯМ