Поділ кредиту після розлучення

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7


Кредити давно стали невід’ємною частиною фінансової сфери сімейного життя. Подружні пари беруть в борг для поліпшення житлових і побутових умов, для великих і дрібних покупок, для відпочинку і подорожей, для освіти дітей … Тому практично кожна сім’я обтяжена кредитами не менш, ніж забезпечена майном. І в разі розлучення питання про погашення спільних боргів стає більш ніж актуальним.

Закон дає однозначну відповідь на це питання: кредити, взяті подружжям в період шлюбу, є спільними і діляться пропорційно часткам розділеного майна. Попросту кажучи, при розлученні кредити діляться навпіл.

Це теорія. А на практиці виникають найскладніші ситуації і складні для суперечки, що виходять за рамки «ідеальної» ситуації, передбаченої кодексом. Так як же розділити кредит при розлученні?

Загальні правила поділу кредиту після розлучення

Кредити на велику суму, як правило, оформляються або на обох подружжя, кожен з яких є созаемщиком, або на одного з подружжя, коли один є позичальником, а другий виступає поручителем. Для банку це є гарантією стягнення боргу, в тому числі, при розлученні подружжя. Зобов’язання по виплаті такого кредиту покладаються на обох подружжя.

Невеликі кредити можуть бути оформлені на одного з подружжя. У зв’язку з цим часто виникають суперечки при розлученні: чоловік, ім’я якого не значиться в кредитному договорі з банком, відмовляється брати на себе зобов’язання по виплаті цього кредиту.

Однак дана позиція судом підтримується не завжди. Якщо кредит був узятий подружжям за взаємною згодою, а кредитні кошти використані для задоволення потреб сім’ї, борг подружжя перед банком теж є спільним, незалежно від того, чий підпис стоїть під кредитним договором.

Але ж дуже часто виникають ситуації, коли кредит береться одним з подружжя на особисті потреби, без згоди другого з подружжя або за допомогою введення його в оману (наприклад, занизивши суму боргу або пом’якшивши умови кредитування).

Треба сказати, до останнього часу в переважній більшості випадків діяла презумпція: кредит, який бере один з подружжя, за замовчуванням призначений для сімейних потреб. Внаслідок цього зобов’язання по поверненню боргу покладалися на чоловіка і дружину. Доводити, що отриманий чоловіком кредит не мав ніякого відношення до сім’ї, повинен був другий чоловік. А довести це вкрай складно.

Чи діляться кредити при розлученні, взяті в шлюбі одним з подружжя

Згідно Сімейного кодексу України, під час розподілу спільного подружнього власності, діляться і спільні борги, причому в тих же пропорціях, що і майно – як правило, порівну.

Закон не бере до уваги, на кого з подружжя був оформлений кредит, за загальним правилом всі грошові кошти йдуть на сімейні потреби, отже, спільні борги при розлученні підлягають поділу. І судова практика підтверджує, що навіть кредит, оформлений на чоловіка або дружину, якщо грошові кошти були витрачені спільно або на спільні потреби, виплачується обома подружжям.

Але в судовій практиці зустрічаються і протилежні випадки. Не завжди подружжю доводиться нести солідарну відповідальність з індивідуальні борги одного з них. Нерідко трапляється так, що чоловік або дружина нічого не знає про особисте борг коштів другої половини, не дає згоди на отримання кредиту, навіть не має уявлення, які грошові суми і на які цілі були взяті в борг, на що були витрачені. Тягар доказування цих обставин лежить на другому дружині. Якщо чоловікові або дружині вдасться довести, що обов’язок – не спільний, а особистий платити по кредиту другого чоловіка не доведеться.

До особистими боргами відносяться не тільки кредити, отримані без відома і / або згоди другого з подружжя, витрачені на власні потреби, а й кредити, отримані до реєстрації шлюбу або після розірвання шлюбу.

Якщо боргові зобов’язання лягають тільки на одного з подружжя, на ім’я якого був оформлений кредит, то все майно, яке було придбано на ці кошти, переходить у власність того, хто погашав кредит. На практиці це можливо здійснити тільки щодо матеріальних цінностей, наприклад, про техніку, отриманої за споживчим кредитом, але якщо мова йде, наприклад, про роботах чи послугах, про такі придбання, як туристичні путівки або святкові банкети, отримати матеріальну компенсацію понесених витрат ( особистих, не сумісних!) – не вийде.

Розподіл кредитної картки

Як вже неодноразово згадувалося вище, всі борги, нажиті подружжям під час шлюбу, діляться навпіл – це загальне правило. Але із загального правила є й винятки.

Кредити, оформлені одним із подружжя під час подружнього життя, але без згоди другого з подружжя – є особистими і не діляться, якщо буде доведено, що ці кошти були витрачені не на сімейні, а на особисті потреби. І найчастіше особистими борговими зобов’язаннями визнаються борги по кредитній карті.

Щоб борг по кредитній карті підлягав розділу між колишнім подружжям нарівні з іншими спільними боргами, він повинен відповідати двом вимогам:

 • оформлення в період шлюбу (а не до шлюбу або після розлучення);
 • відсутність заперечень з приводу оформлення кредиту від другого чоловіка;
 • витрачання кредитних коштів на сімейні потреби.

Як правило, про отримання кредитної картки одним з подружжя інший член подружжя просто не знає, тому і не може вчасно заявити заперечення. Довести, що кредит був витрачений на сімейні потреби – найскладніше, причому тягар доведення лежить саме на тому дружині. який хоче поділити особистий борг. Якщо мова йде про одну велику покупку (наприклад, побутової техніки) при наявності чека і виписки з банку – це ще реально. Але встановити мета численних платежів і порядок витрачання невеликих сум кредитів – набагато складніше. Стало бути, розділити борг по кредитці навряд чи вийде.

ПОРАДА АДВОКАТА! Що можна порадити боржникові, який хоче поділити особистий борг по кредитній карті, про який не знав колишній чоловік або колишня дружина? Якщо обставини дозволяють – домовитися, спільно скласти і підписати угоду про розподіл боргів. Якщо досягти згоди неможливо – звернутися з позовною заявою про розподіл боргу в суд, завчасно підготувавши і представивши докази того, що гроші були витрачені на потреби членів сім’ї. Суд розгляне справу і прийме рішення про те, чи підлягає борг розділу.

Як діляться кредити при розлученні подружжя, якщо є дитина, діти

Якщо у чоловіка і дружини немає дітей, боргові зобов’язання поділяються за правилами, передбаченими законом. Але якщо в сім’ї є неповнолітні діти, при розділі боргів, суд враховує зобов’язання батьків перед дітьми.

Так, суд враховує, з ким із батьків діти залишаться проживати після розлучення, виходячи з цього, спільний борг може бути поділити не навпіл. Наприклад, якщо мати, з якою залишаються проживати діти, не зможе утримувати дітей і щомісяця виплачувати велику суму кредитних платежів і відсотків, боргові зобов’язання можуть бути поділені між матір’ю, колишньою дружиною і колишнім чоловіком в нерівних пропорціях – батько за рішенням суду буде виплачувати більшу частину боргу, а то і весь борг.

Додаткові складнощі можуть виникнути, якщо мова йде про розподіл між батьками іпотечного кредиту і житлової нерухомості. Орган опіки та піклування не дозволить батькам поділити нерухомість, якщо в результаті розділу дитина залишиться без житла.

Кожна справа розглядається судом індивідуально.

ПОРАДА АДВОКАТА! Рекомендуємо Вам звернутися за безкоштовною консультацією до юристів нашого порталу. Вони допоможуть розібратися в правових тонкощах і вирішити складну ситуацію, пов’язану з борговими зобов’язаннями – сімейними або персональними, в тому числі, якщо справа безпосередньо зачіпає права неповнолітньої дитини.

Як поділити кредит за згодою подружжя

Найпростіший і швидкий спосіб розділити кредитні зобов’язання при розлученні – домовитися. Домовленість подружжя може бути досягнута як в шлюбі (у вигляді шлюбного договору), так і на етапі розірвання шлюбу (у вигляді письмової угоди про розподіл майна).

 • Шлюбний договір – це вид цивільно-правового договору, що укладається подружжям у письмовій формі і вимагає нотаріального посвідчення. У шлюбному договорі подружжя може передбачити будь-які положення майнового характеру, в тому числі, порядок розділу спільних боргів при розлученні. До речі, деякі банки вимагають від позичальників обов’язкового укладення шлюбного договору при оформлення іпотечного кредиту.
 • Угода про розподіл майна подружжя може укласти на будь-якому етапі процесу розлучення, вирішивши, таким чином, суперечка про розподіл кредитних зобов’язань. Цей документ оформляється в письмовому вигляді, але не вимагає нотаріального посвідчення. Якщо угода подружжя буде затверджено судом, воно буде мати силу судового рішення.

Якщо подружжю не вдалося досягти згоди з приводу виплати спільних боргів, питання розділу кредитних зобов’язань при розлученні буде вирішуватися в судовому порядку.

Розділ кредиту за рішенням суду

Отже, якщо мирний розділ боргів неможливий, колишньому подружжю доведеться вдатися до допомоги органів правосуддя.

Судова процедура розділу кредитних зобов’язань складається з таких етапів:

 • Підготовка доказової бази;
 • Підготовка та подача позову;
 • Оплата судових витрат;
 • Судові засідання;
 • Рішення суду;
 • Виконавча процедура.

Розглянемо важливі аспекти цих етапів судового процесу докладніше.

Як скласти позов

Складаючи позовну заяву, потрібно керуватися нормами і приписами цивільно-процесуального законодавства, а саме, статтею 175 ЦПК України, згідно з якою позов повинен містити такі відомості:

 • найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
 • ім’я (прізвище, ім’я та по батькові — для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб — громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв’язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
 • зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
 • зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів — зміст позовних вимог щодо кожного з них;
 • виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
 • відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов’язковий досудовий порядок урегулювання спору;
 • відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
 • перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
 • попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв’язку із розглядом справи;
 • підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
 • дата і підпис.

ПОРАДА АДВОКАТА! З якого б боку спору Ви не знаходилися, Вам слід максимально докладно викласти обставини справи в позовній заяві: чи було досягнуто згоди про взяття кредиту, на чиє ім’я було оформлено кредит, на що були витрачені кошти, хто фактично виконував боргові зобов’язання. Необхідно надати суду всі можливі докази своєї позиції: показання свідків, чеки та квитанції, виписки з рахунків.

Позовна заява про поділ кредиту

У судовій канцелярії буде прийнято тільки позовну заяву, форма і зміст якого відповідає нормам ЦПК. Позов, який містить порушення, буде повернуто позивачеві або залишений без просування до усунення недоліків у визначений термін.

Як показує практика, багато позовів, складені самостійно, не з першого разу приймаються судами до розгляду. Кожна справа – індивідуально, вимагає уважного і глибокого вивчення, особливо, якщо подружній суперечка про розподіл кредитів ускладнений додатковими обставинами. Рекомендується заручитися професійної юридичною підтримкою при підготовці позовної заяви, тим самим уникнути витрат часу і грошей, а також розчарувань від судового процесу.

Якщо у Вас виникнуть складнощі при складанні позову, Ви можете в будь-який момент звернутися за консультацією до наших юристів.

Які документи потрібні?

Основний пакет документів, який потрібно підготувати при подачі позову про розподіл подружніх кредитів, включає в себе:

 • Копія паспорта;
 • Копії позовної заяви за кількістю учасників справи (по примірнику для суду, позивача і відповідача, третіх осіб);
 • Копії документів, що підтверджують реєстрацію і / або розірвання шлюбу між позивачем та відповідачем (свідоцтво про шлюб, про розірвання шлюбу), народження дітей (свідоцтва про народження);
 • Копії кредитних договорів, боргових розписок;
 • Довідки з банків про розміри заборгованості;
 • Квитанції або виписки з банківських рахунків, що підтверджують погашення кредитної заборгованості одним або двома чоловіками.
 • Квитанція про оплату судового збору за подачу позову.

ПОРАДА АДВОКАТА! Важливо розуміти, що кожна справа – індивідуально, тому підготовка документальних додатків до позову повинна проводитися з урахуванням конкретних обставин. В даному випадку можна керуватися простим правилом: все, про що згадується в позовній заяві, має бути підтверджено відповідними документами. Якщо у Вас виникають сумніви, зверніться за безкоштовною консультацією до юристів нашого порталу – вони підкажуть, які документи потрібно прикласти до позову виходячи з обставин.

Який розмір судового збору?

Як уже згадувалося вище, без квитанції про оплату судового збору, позовна заява не буде прийнято до розгляду. І нерідко саме розрахунок судового збору викликає найбільше запитань.

Оскільки позов про розподіл боргових зобов’язань є майновим, розмір держмита буде залежати від ціни позову – частки позивача, яка заявляє позовні вимоги про розподіл зобов’язань.

Збір становить — 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Розмір збору розраховується за формулою, яка включає суму 1 процента, наприклад,

 • Ціна позову 200 000 гривень — судовий збір дорівнює 1 відсоток від ціни позову, а саме — 2000 гривень.
 • Ціна позову 400 000 гривень — ставка судового збору дорівнює 4000 гривень.
 • Ціна позову 1 000 000 гривень — ставка судового збору не може бути більше п’яти прожиткових мінімумів. Максимальний розмір в 2024 році — 13626 гривень.

Приклад розрахунку судового збору за поділ кредиту

Позивач Шульга К. звернувся до суду з вимогою про розподіл кредитних зобов’язань з відповідачем, дружиною Шульгою Л., вказавши, що в період сімейного життя ними було отримано кредит у розмірі 400 тисяч гривень. На момент розлучення не виплачена половина кредиту – 200 тисяч гривень. Позивач вказав, що даний кредит був узятий на ремонт в спільному маєтку, тому наполягав на визнанні боргу спільним майновим зобов’язанням і просив розділити залишок боргу по кредиту порівну, зобов’язавши відповідачку, Шульгу Л. виплатити 50% від суми боргу.

Ціна позову – 100 тисяч гривень (200 тисяч / 2 – по ½ частки боргу на кожного з подружжя). Сума судового збору розраховується наступним чином:

100 тисяч гривень / 100%  = 1000 гривень розмір судового збору.

Таким чином, сума збору, яку повинен внести позивач за подачу позову, складе 1000 гривень.

Якщо позивач перебуває в скрутному матеріальному становищі і з поважних причин не може сплатити держмито, він може подати до суду клопотання про зниження розміру держмита, приклавши документи, що підтверджують підстави для такого прохання, наприклад:

 • довідка про заробітну плату;
 • документи, що підтверджують наявність неповнолітніх дітей на утриманні;
 • довідка про інвалідність, втрату працездатності.

Адвокат з розлучень

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; +38(‎093) 25-25-561

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

Поділ боргів в судовому порядку

Судовий процес передбачає участь в судових засіданнях, заслуховування сторін і третіх осіб, серед яких банківські установи та інші кредитори, подання доказів власної правоти і спростування доказів, представлених на розгляд суду супротивна сторона, можливість досягнення мирової угоди, винесення судового рішення та, нерідко, його подальше оскарження.

Перш за все, суд класифікує боргові зобов’язання подружжя на особисті і спільні. Для цього суд повинен встановити, на які цілі були взяті їх кредити.

Припустимо, один із подружжя не бажає поодинці виплачувати кредит, взятий на спільні, сімейні потреби. Він повинен довести в суді, що кредитні кошти були використані не тільки на його особисті потреби. У деяких випадках це не складе труднощів (наприклад, якщо в споживчий кредит була куплена домашня побутова техніка або оплачений сімейний відпочинок). В інших випадках – це майже неможливо (наприклад, особистим зобов’язанням часто визнається борг по кредитній карті).

Протилежна ситуація – чоловік, який не хоче виплачувати частину боргу (а то і весь борг) за кредитом, отриманим іншим чоловіком виключно «на себе». Наприклад, якщо на кредитні кошти чоловік купив автомобіль і користувався ним одноосібно, а для сімейних потреб використовував машину другого з подружжя.

Суд, визначивши спільні борги, які підлягають розподілу між подружжям, ділить їх пропорційно решті спільного майна. За загальним правилом, спільна власність ділиться між подружжям порівну. Але якщо при розділі майна частки подружжя не рівні, частки боргових зобов’язань теж будуть не рівними. Наприклад, якщо дружина отримала 2/3 вартості спільної квартири, вона понесе і 2/3 спільного боргового зобов’язання.

ПОРАДА АДВОКАТА! Справи даної категорії характеризуються високим рівнем складності, тривалістю, різними варіантами вирішення спору. Щоб підвищити свої шанси в благополучному вирішенні спору, рекомендуємо заручитися підтримкою досвідчених юристів в сфері сімейного та цивільного права.

Участь банку в розподілі кредиту між подружжям – обов’язкова!

Банк бере участь в суперечці про розподіл кредиту між подружжям ще на стадії судового розгляду, оскільки є третьою особою, що має безпосередній інтерес до вирішення спору про поділ майна.

Якщо ж представник банку не брав участі в судових засіданнях, а судове рішення про розподіл майна буде вступати в протиріччя з кредитним договором або порушувати права банку, він може оскаржити таке рішення. Іншими словами, якщо судове рішення про розподіл майна винесено без участі банку, він не зобов’язаний змінювати умови кредитного договору.

Якщо ж банк згоден з судовим рішенням про переведення боргу (або частини боргу) з одного чоловіка на іншого, він перегляне кредитний договір і вносить до нього відповідні зміни.

Крім переведення боргу з одного чоловіка на іншого, банк може запропонувати альтернативні варіанти переоформлення кредиту. Наприклад, отримання одного кредиту замість кількох, отримання нових двох кредитів замість одного (відповідно до часток, встановленими угодою або судовим рішенням), погашення старих боргів і виконання подружжям своїх нових боргових зобов’язань перед банком.

Як розділити кредит при розлученні? Підсумки

Розділ сімейних боргів може виявитися ще більш заплутаним і складним процесом, ніж розділ майна, особливо в тому випадку, якщо у подружжя є кілька кредитів або вони оформлені тільки на одного з них.

Для того щоб відстояти свої інтереси під час розподілу боргових зобов’язань, не важливо – в злагоді з чоловіком або в судовому засіданні, необхідно дотримуватися простого алгоритму, складеного практикуючими юристами.

Порядок дій

 1. Перш за все, варто спробувати досягти мирної угоди – це простий, швидкий, найменш витратний спосіб розділити борги;
 2. Якщо домовитися не виходить, потрібно якомога раніше зайнятися складанням юридично грамотного, аргументованого і підкріпленого достовірними доказами позову про розподіл майна. При необхідності – звернутися за допомогою до юриста, що спеціалізується на сімейному праві;
 3. Позов повинен містити максимум конкретної інформації про спільному майні, про спосіб, час і обставини його придбання. До позову потрібно додати опис майна з оцінкою вартості;
 4. У позові потрібно детально описати, коли і на які цілі були взяті банківські кредити;
 5. Підготуватися до відстоювання своєї позиції: підготувати список свідків, зібрати всі можливі підтверджуючі документи та інші докази;
 6. При необхідності – довірити ведення справи про розподіл майна юристу (особливо якщо відомо, що чоловік збирається вдатися до професійної юридичної допомоги);
 7. Вжити необхідних заходів для повідомлення банку про судовий процес, щоб уникнути оскарження рішення суду про поділ боргів.

Зверніть увагу! Розлучається подружжю важливо пам’ятати про те, що за несплату спільного боргу по кредиту банк має право звернути стягнення на спільне майно подружжя, а якщо його не вистачить для виплати боргу, то і на особисте майно подружжя.

Судова практика

Судова практика у справах про поділ кредитів між подружжям при розлученні дуже обширна.

Дуже поширені ситуації, коли один з подружжя бере кредит потай або без згоди іншого, а потім перекладає на нього половину кредитних зобов’язань.

Наприклад, дружина стверджує, що їй нічого не було відомо про численні кредитах чоловіка, взятих на розвиток особистого бізнесу за кордоном. Але довести своє незнання вона не могла, тому змушена була платити половину кредитних платежів.

Інший приклад. Чоловік взяв автокредит, а придбаний автомобіль подарував доньці від першого шлюбу. Дружина про це не знала. Після розлучення з’ясувалося, що вона винна банку чималу суму – половину вартості автомобіля, якого вона навіть не бачила.

Ще один приклад. Дружина отримала у спадок квартиру. Оформила споживчий кредит і зробила ремонт в новопридбаному житло. Після розлучення квартира залишилася у власності дружини (оскільки спадщину не підлягає розподілу), а ось кредит мала намір поділити навпіл з чоловіком.

Як суди будуть вирішувати подібні сімейних суперечки про розподіл боргів між чоловіком і дружиною – поки невідомо. Є надія, що нововведення Верховного Суду сприятимуть законності і справедливості в сімейних правовідносинах.

Приклад №1

Із заявою про розлучення з громадянином Петренко, про поділ спільного майна та загальних боргів до суду звернулася громадянка Петренко. У позові вона вказала, що під час сімейного життя неодноразово брала на своє ім’я споживчі кредити. Кредити були взяті на сімейні потреби (ремонт в квартирі, покупка побутової техніки), борги перед банками погашалися за сімейні гроші. Деякі кредити ще не виплачені, залишок заборгованості складає 10000 гривень.

Банк відмовився переводити частину боргу за кредитом на чоловіка – громадянина Петренка.

Розглядаючи справу, суд керувався нормами сімейного законодавства, відповідно до яких боргові зобов’язання подружжя підлягають розподілу між ними пропорційно часткам. Кредитні зобов’язання громадянки Петренко суд своїм рішенням визнав спільними і поділив їх між подружжям порівну (по 5000 гривень з кожного), оскільки частки подружжя у спільній власності є рівними.

Однак суд врахував і заперечення банківської установи проти переведення боргу з дружини на чоловіка. Тому обов’язок по виплаті всієї суми боргу (10000 гривень) суд поклав на неї.

А з громадянина Петренко, який несе половину кредитного зобов’язання, суд вирішив стягнути суму, рівну половині спільного боргу (5000 гривень) на користь колишньої дружини.

У своєму рішенні суд досяг балансу між загальними правилами розділу боргу між подружжям, яке розлучається і правами банку, який висловив заперечення проти переведення боргу з боржника на іншу особу. Таким чином громадянка Петренко, як боржник, як і раніше несе зобов’язання перед банком в повному обсязі, а громадянин Петренко відшкодовує їй половину суми боргу.

Приклад №2

Ще під час сімейного життя Микитюк взяли в банку кредит на купівлю легкового автомобіля. Кредитний договір укладала дружина, вона ж і користувалася автомобілем. Борг виплачувався із спільних сімейних грошей.

Деякий час по тому громадянка Микитюк звернулася до суду з позовом про розподіл кредиту за договором автокредитування. У заяві вона вказала, що борг погашений частково і просила розділити залишок боргу між нею і чоловіком порівну.

Розглянувши вимоги позивача та вивчивши обставини справи, суд прийняв рішення: залишити автомобіль у власності громадянки Микитюк, зобов’язав її виплатити чоловіку половину вартості транспортного засобу, а чоловіка – зобов’язав компенсувати дружині половину кредитних зобов’язань.

Однак в судовому процесі подрюжжя Микитюк уклали Мирову угоду. Згідно їх домовленості, автомобіль залишається у власності дружини, дружина не відшкодовує чоловікові половину вартості автомобіля. Чоловік не претендує на свою частку в спільному транспортному засобі, а дружина не вимагає від нього компенсації половини боргу по кредиту. Угода подружжя Микитюк була затверджена судовим рішенням.

Адвокат з поділу майна в Києві

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА З ПОДІЛУ МАЙНА

  [/column]