розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя
Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати процедуру розлучення подружжя зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

Рішення щодо зміни статусу шляхом укладання шлюбу кожна пара приймає добровільно та за спільною згодою. Ніхто не має права примушувати жінку або чоловіка ставати сім’єю та закріплювати відносини юридично, так само як і перешкоджати їм докладати зусилля задля їх збереження. Права чоловіка та дружини на особисту недоторканість та свободу дій прописані в українському законодавстві.

Що стосується розлучення, то цей процес може бути ініційований за згодою обох партнерів або когось одного, хто подає належним чином складену заяву до суду. При цьому в обох випадках потрібно вирішувати питання, пов’язані з визначенням місця проживання та матеріальним забезпеченням дітей (якщо вони є). В цьому огляді розповімо про особливості завершення стосунків пари, яка має дитину та виявила взаємний намір розлучитися.

Незважаючи на обставини (хто був ініціатором розриву, скільки в родині малюків тощо), справи щодо розлучення партнерів, які є батьками, розглядаються лише в судовому порядку. Учасникам майбутнього судового процесу варто завчасно дізнатися законодавчі тонкощі. Краще за все отримати кваліфіковану юридичну консультацію, адже у кожній справі є особливості, однак є загальні аспекти припинення шлюбних відносин, які варто знати кожному.

Процедура розірвання шлюбу за наявності спільних дітей

Дуже добре, якщо батьки розлучаються мирним шляхом – без скандалів та суперечок відносно майбутньої організації життя сина або доньки. В такому випадку українське законодавство передбачає наступний порядок розірвання шлюбу:

  1. Встановлення основних правил щодо виховання неповнолітньої дитини. Усі ключові моменти (місце проживання, фінансову участь у забезпеченні життя дитини, графік зустрічей та тонкощі реалізації прав кожного з батьків на участь у вихованні) вказуються в спеціальному Договорі. Документ складається письмово в довільній формі та має бути підписаний обома батьками.
  2. Складання, підписання та нотаріальне посвідчення Договору про аліментні відрахування. Ця угода не є обов’язковою, але може значно спростити в подальшому житті вирішення спірних питань щодо матеріального забезпечення малюка. У разі систематичного порушення строків сплати або розміру аліментних платежів інша сторона має право звернутися по примусове стягнення коштів за допомогою виконавчого нотаріального напису.
  3. Звернення до суду із спільною заявою із проханням про розлучення, копіями та оригіналами документів заявників, а також вищезазначеним договором про узгодження питань щодо того, де буде мешкати малюк, яку участь кожен з батьків буде приймати в його житті тощо.
  4. Встановлення відповідності отриманої заяві чинним законодавчим нормам та справжньому бажанню кожного з партнерів. Також суддя обов’язково перевіряє, чи не будуть після розлучення порушені майнові, особисті права колишнього подружжя або їхнього сина чи доньки.
  5. Усунення недоліків. За наявності тих або інших порушень, наприклад, відсутності Договору про виховання та забезпечення дитини, судовий орган призначає час на їх виправлення. В такому випадку заява все ж приймається, але залишається без руху допоки подружжя не виконає правила, вказані в частині 1 статті 109 Сімейного кодексу України. Подібні ситуації не рідкість, наприклад, саме таке рішення будо прийняте по справам №761/31141/22 та №758/15523/23, які розглядалися Шевченківським та Подільським районними судами Києва відповідно.
  6. Розгляд справи, який проходить в порядку окремого провадження, тобто без детального з’ясування причин та обставин розриву сімейних відносин, а також без спроб врегулювати проблему. Це найшвидший, найпростіший та найменш дороговартісний спосіб розлучення. Водночас, суддя обов’язково перевіряє, наскільки добре реалізується принцип рівності прав чоловіка та дружини в контексті участі у вихованні малечі.
  7. Винесення судового рішення щодо задоволення прохання батьків про розірвання шлюбу. На розгляд справи у судді є 1 місяць з того дня, коли була зареєстрована заява. Протягом цього часу заявники можуть звернутися до компетентного органу та відкликати її.

Підводячи підсумки, зазначимо, що без додаткових проблем завершити шлюбне життя за наявності однієї дитини або кількох дітей є можливість у разі:

  • наявності укладеного за всіма вимогами договору щодо визначення місця проживання сина або доньки та особливостей участі кожного з батьків у його/її забезпеченні та вихованні;
  • складання заяви про розлучення за спільною згодою, яке відповідатиме нормам СКУ та цивільного законодавства – у документі мають зазначатися причини розриву відносин, дата й місце реєстрації шлюбу, наявність та кількість спільних неповнолітніх дітей;
  • своєчасної сплати судового збору;
  • подання повного комплекту документів до суду – подружжя може передати заяву з паперами поштою або особисто.

Користуйтеся консультацією:Заява на розлучення до суду. Зразок

Адвокат з розлучень

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; +38(‎093) 25-25-561

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
З РОЗЛУЧЕНЬ