Шлюбний договір (контракт)

Що таке шлюбний контракт?


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати процедуру розлучення подружжя зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години


Угода, яку підписують між собою чоловік і дружина, або, громадяни, які мають намір укласти шлюб найближчим часом, іменується шлюбний договір. Такий договір покликаний регламентувати ставлення кожного з подружжя до власності, і будь-якого іншого виду майна, що належить їм. Контракт може регулювати матеріальні обов’язки сторін щодо дітей.

Чітко розмежувати питання майна, його використання, а також виплату позики або кредитів – ось що є основною метою укладення такого контракту. Норми права України не дозволяють включати до його складу пункти, які стосуються особистих відносин, як між сторонами, так і між їхніми дітьми.

Хто є сторонами шлюбного договору?

Стаття 92 СК України говорить про те, що таку угоду можуть укласти між собою як діючі чоловік і дружина, так і громадяни, які тільки збираються ними стати. Якщо подружжя проживають у незареєстрованому шлюбі, то укладення шлюбного договору між ними не можливо.

Громадяни, які не досягли повнолітнього віку, можуть укласти такий договір тільки за умови, що мають дозвіл від батьків або інших законних представників, завірений у нотаріуса.

Неповнолітні подружжя на підставі частини 2 статті 34 ЦК України можуть укласти таку угоду, так як після офіційного оформлення шлюбу отримують можливість укладати договори та самостійно представляти свої інтереси.

Як оформити шлюбний договір?

Контракт здійснюється шляхом складання документа, у кількості трьох примірникыв і підлягає обов’язковому посвідченню у нотаріальній конторі. Нотаріус, перед тим як зареєструвати договір, в присутності всіх зацікавлених сторін пояснює, які права знаходять і які обов’язки покладають на себе майбутні/справжні чоловік і дружина при укладенні договору.

Какой суд выбрать для возбуждения бракоразводного процессаЯкщо при укладенні договору порушено одне з зазначених вище умов, то на підставі статті 220 ЦК України він визнається недійсним.

Які документи знадобляться для укладання шлюбного договору?

Укласти шлюбний договір можна з мінімальним набором документів, це паспорт, ІПН, для чоловіка та дружини знадобиться свідоцтво про укладення шлюбу, а для майбутніх подружжя – довідка з органу РАЦС. Неповнолітнім громадянам, які мають намір вступити в шлюб, буде необхідно засвідчена у нотаріуса згода батьків.

На який строк укладається шлюбний договір?

Якщо сторони укладають договір до вступу в шлюб, то початком його дії вважається дата офіційної реєстрації відносин в органах РАЦС. У разі, коли договір укладається між чоловіком і дружиною, то датою набрання чинності буде дата реєстрації у нотаріуса. Ці правила встановлені статтею 95 СК України.

Проміжок часу, під час якого норми шлюбного договору мають силу, можуть бути обумовлені як у тексті, так і визначені відповідно до норм цивільного права. Це питання регламентує стаття 96 СК України, яка встановлює загальний термін дії всього договору, або для обумовлених у тексті прав і обов’язків, які виникають внаслідок його укладення. Зазвичай, термін дії угоди обмежений терміном самого шлюбу. Але, це не заважає подружжю продовжити його дію, як повністю, так і частково на період після його припинення.

Які умови можна включити в шлюбний договір?

Шлюбний договір повинен строго відповідати нормам права Україна. В іншому випадку така угода в судовому порядку буде визнана недійсною.

Шлюбний договір може складатися з:

  1. Пунктів, присвячених регулюванню статусу майна, що належить кожній із сторін договору до вступу в шлюб, так і придбаного в шлюбі. Тут можна, як виняток, піти в розріз зі ст. 60 СК України і визначити особистісну належність такої власності для чоловіка або дружини, або виділити в них частки. Контракт може містити лише ті умови майнового характеру, які знаходяться у відповідності з морально-етичними нормами і звичаями.
  2. Пунктів, які висвітлюють використання житлового приміщення, що належить одній із сторін. Тут можна прописати, як подружжя будуть користуватися житлом, хто буде в ньому жити, і кому воно дістанеться в разі розірвання шлюбу.
  3. Пунктів, які говорять про виплату регулярних грошових сум однієї із сторін договору. Це можливо, навіть якщо один з подружжя абсолютно працездатна, і матеріально не потребує. Договір може містити тези про те, що регулярну виплату можна замінити одноразовою, і вказати її розмір. У разі, якщо хтось із сторін відмовиться оплачувати обумовлені суми, то можна порушити процес їх стягнення, грунтуючись на виконавчому надпису нотаріуса.

Як змінити шлюбний договір?

Найпростіший спосіб зміни договору нотаріальне посвідчення всіх нових пунктів, або скасування старих, але таке можливо тільки в разі, якщо обидві сторони згодні з новим варіантом угоди. Коли на зміни наполягає одна із сторін, як правило, потрібно рішення суду. При цьому, для позитивного рішення суду потрібно довести, що інтереси чоловіка чи дружини або їх дітей мають істотне значення, і зміна умов контракту є необхідною для їх дотримання.

В яких випадках можлива відмова від шлюбного контракту?

Адвокат по семейным деламВідмовитися від договору можна, тільки якщо кожна із сторін висловить свою зацікавленість. Для цього слід дотримати процедуру нотаріального посвідчення відмови та узгодити дату, з якої договір припиняє свою дію.

Який порядок розірвання шлюбного контракту?

Розірвати шлюбний договір можна у зв’язку з набранням законної сили рішення суду. Як правило, основна причина для звернення до суду, є стаття 607 ЦК України, згідно якої, чоловік або дружина не можуть виконати умови контракту. Але, причини, які не дають виконати договір повинні бути реальними і доведені в суді.

В яких випадках шлюбний договір стає недійсним?

Якщо угода йде в розріз з правами та інтересами однієї із сторін договору, то згідно ст. 103 СК України такий договір визнається недійсним у судовому порядку. Як правило, складаючи позовну заяву в суд, для відновлення порушених прав, чоловік або дружина керується нормами цивільного права України.

Адвокат з розлучень

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЄТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
З РОЗЛУЧЕНЬ