Ціна розірвання шлюбу в Україні

Скільки коштує розлучення? Ціна послуг сімейного адвоката. Яка вартість розлучення в судах України?

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати процедуру розлучення подружжя зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7

Роблячи такий серйозний крок, як припинення сімейних відносин, подружжя найменше замислюються про те, скільки треба платити за розлучення. На тлі питань, пов’язаних з незгодою розлучатися, спорами про майно, розбіжностями про утримання і виховання дітей, питання вартості розлучення здається другорядним.

Проте, шлюборозлучний процес тягне за собою певні витрати. Вам необхідно знати про те, яка вартість подачі заяви на розлучення, у скільки обійдуться юридичні та нотаріальні послуги, а також бути готовим до непередбачених витрат.

Користуйтеся консультацією: Як подати на розлучення в односторонньому порядку з дітьми і без дітей

Так яка ж зараз ціна розлучення?

Державне мито стягується в тому випадку, якщо шлюб розривається через РАГС. Квитанція про оплату мита є обов’язковим документом, що додається до заяви про розлучення.

За реєстрацію розірвання шлюбу в РАГСі треба сплатити держмито в розмірі 8 грн. 50 коп., це становить 0,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

Якщо у подружжя є діти, то розірвання шлюбу відбуватиметься тільки в суді. Судовий збір за розірвання шлюбу в 2024 році становить 1211,20 грн., це становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

З вартістю послуг наших адвокатів можете ознайомитись на цій сторінці.

Держмито та судовий збір за розлучення в 2024 році: вартість, сума, розмір.

Вартість розлучення

Умови, хто платить

8 гривень 50 копійок Через РАЦС при обопільній згоді без дітей. Оплачує один з подружжя.

 

1211,20 грн. Через суд. Оплачує заявник-позивач. Другий з подружжя може компенсувати витрати за розлучення на підставі рішення суду або добровільно.

 

Додаткова сума судового збору Сплачується позивачем за подачу позовної заяви майнового характеру (наприклад, про поділ спільного майна) і вираховується на основі ціни позову, розміру позовних вимог.

 

Користуйтеся консультацією: Документи, необхідні для розлучення, якщо є дитина через суд 2024

Розрахунок судового збору за розлучення

Скільки коштують послуги адвоката в 2024 році? Скільки коштує розлучення через суд – 2024?

Кожна вимога в позовній заяві оплачується окремо. Якщо позовна заява містить декілька вимог, то потрібно сплатити судовий збір за кожну вимогу окремо.

Наведемо приблизний розрахунок судового збору за подачу позову про розлучення та визначення місця проживання дитини з матір’ю.

Припустимо, дружина подає в суд позов про розлучення та визначення місця проживання дітей разом з собою. Вимог про розподіл майна він не заявляє, тому оплаті підлягає судовий збір в розмірі 1211,20 грн. (розлучення) + 1211,20 грн. (місце проживання дітей), разом 2147,2 гривень.

Зовсім по-іншому розраховується сума судового збору, якщо в позові заявлено вимогу про розірвання шлюбу та розподіл майна.

Розмір судового збору розраховується за формулою, яка включає крім розміру судового збору за розлучення в розмірі 1211,20 грн. також суму 1 відсотка від вартості майна, що підлягає поділу, наприклад:

  • Ціна позову 200 000 гривень – судовий збір дорівнює 1 відсоток від ціни позову, а саме – 2000 гривень;
  • Ціна позову 400 000 гривень – ставка судового збору дорівнює 4000 гривень;
  • Ціна позову 1 000 000 гривень – ставка судового збору не може бути більше п’яти прожиткових мінімумів. Максимальний розмір в 2024 році – 13626 гривень.

Законом на 2024 рік встановлено максимальний розмір судового збору за поділ майна подружжя – 13626 гривень, тобто не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Користуйтеся консультацією: Позовна заява про розірвання шлюбу через суд з дітьми і без дітей 2024

Як оплатити держмито та судовий збір на розлучення?

Для того, щоб сплатити, слід:

  1. Визначити орган РАЦС (за місцем реєстрації шлюбу, за місцем проживання одного або обох подружжя) або судовий орган (районний або окружний суд, за місцем проживання позивача або відповідача), в який буде подаватися позовна заява на розлучення;
  2. Розрахувати розмір сплачуваної держмита, судового збору;
  3. Отримати в органі РАЦС або в судовому органі бланк квитанції для оплати державного мита або судового збору;
  4. Заповнити квитанцію із зазначенням реквізитів органу РАГС або суду, де буде проводитися процедура розірвання шлюбу;
  5. Сплатити судовий збір або державне мито.

Де можна оплатити на розлучення?

Квитанція про сплату повинна містити:

  • найменування та реквізити одержувача коштів;
  • назва банку та номер банківського рахунку одержувача коштів;
  • призначення платежу;
  • П. І. Б., паспортні дані, номер індивідуального особового рахунку, адреса платника держмита;
  • суму;
  • дату оплати.

Слід уважно поставитися до заповнення реквізитів на оплату державного мита та судового збору – вони повинні належати безпосередньо тому органу РАЦС або судовому органу, куди будуть подаватися документи.

Оплату державного мита можна здійснити:

  • в касі банківського відділення;
  • в терміналі самообслуговування банку;
  • в інтернет-банку.

Нинішнє розмаїття банківських послуг дозволяє оплачувати державне мито та судовий збір за допомогою пластикової карти, електронного гаманця, через інтернет-банкінг.

Користуйтеся консультацією: Шлюбний договір (контракт)

Проте слід мати на увазі: оплачувати держмито через онлайн банківські сервіси можна тільки в тому випадку, якщо після транзакції можна отримати чек, виписку з рахунку або інший підтверджуючий оплату документ. Адже до позовної заяви про розлучення ОБОВ’ЯЗКОВО повинен бути прикладений документ, що підтверджує оплату держмита. В іншому випадку позовну заяву буде залишено судом без руху.

Термін дії держмита або судового збору. Чи можна повернути держмито за розлучення?

Після подачі заяви в РАГС і оплати державного мита проходить 30 днів, перш ніж розлучення буде зареєстровано, подружжю буде видано свідоцтво про розлучення. Якщо подружжя не з’явиться на процедуру реєстрації розлучення, їх заява анулюється. Сплачена сума державного мита не повертається. При повторній подачі заяви в ЗАГС доведеться знову оплачувати держмито.

Що стосується звернення за розлученням до суду, тут термін дії судового збору дещо інший.

  • При наявності документа про оплату судового збору звернутися до суду з позовом можна протягом року. Деякі адвокати стверджують, що термін дії оплаченого судового збору становить 3 роки (загальний термін позовної давності), однак реквізити судового органу або сума судового збору протягом 3 років можуть змінитися. Якщо позивач так і не звернеться до суду, оплачений судовий збір поверненню не підлягає.
  • Якщо позовну заяву залишено без руху або повернуто позивачеві – необхідно в зазначені судом терміни усунути наявні недоліки, після чого позов буде прийнятий. Сплачений судовий збір залишається в силі.
  • Якщо суд відмовив позивачеві в задоволенні позову, повторне звернення з цим же позовом неможливо. Оплачений за подачу позову судовий збір поверненню не підлягає.

Користуйтеся консультацією: Оформлення розлучення в судовому порядку

Додаткові судові витрати при розлученні

Судовий розгляд справи про розлучення, особливо пов’язаний з поділом майна або визначення подальшого місця проживання дітей, може вимагати додаткових витрат. Це може бути оплата проведення експертиз, оцінок, висновків фахівців (наприклад, оцінка вартості спільного майна, визначення порядку поділу нерухомого майна, експертиза психологічного стану дитини та її прихильності до батьків).

Нотаріальні послуги

В процесі розлучення нерідко виникає необхідність в послугах нотаріуса. Вимагає оплати складання нотаріусом або нотаріальне засвідчення таких документів, як письмова угода подружжя про місце проживання дітей або поділі майна, заяви про розлучення подружжя, який не може з’явитися в РАГС, довіреність на представництво інтересів в шлюборозлучному процесі та інших.

Юридичні послуги

У деяких ситуаціях без професійної допомоги адвокатів по розлученню не обійтися. Оскільки невинне бажання заощадити на юридичних послугах і самостійно розібратися у законодавчих нормах сімейного права може вилитися в додаткові витрати.

Вам може знадобитися допомога в складанні позовної заяви і подачі документів до суду, в представництві або спільній участі в судових засіданнях, в підготовці і подачі заяв і клопотань, в оскарженні судового рішення. Багато юридичних компаній пропонують спеціальні пакети послуг з ведення шлюборозлучного процесу, а також комплексну послугу «розлучення під ключ».

Вартість юридичних послуг залежить від особливостей конкретної ситуації, так і від обсягу і строків роботи адвоката, кваліфікації та досвіду, розцінок.

Порахувати точну ціну розірвання шлюбу навряд чи вдасться. Для кого-то загальна вартість розлучення обмежиться розміром державного мита або судового збору, а комусь не вдасться уникнути залучення додаткових фінансових коштів для оплати перелічених вище витрат. Якщо заповітне рішення суду про розірвання шлюбу того варто, нехай ціна розлучення Вас не зупиняє.

Користуйтеся консультацією: ЯК РОЗЛУЧИТИСЯ В УКРАЇНІ, МАЮЧИ КРИМСЬКУ ПРОПИСКУ

 

Адвокат з розлучень

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
З РОЗЛУЧЕНЬ

    [/column]