Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; ‎+38(‎050) 904-51-03; +38(‎093) 25-25-561; чи пишіть нам – будемо раді допомогти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

Суперечка про те з ким житиме дитина

Рішення про розлучення між подружжям змінює сім’ю не тільки у фактичному, але і в юридичному сенсі, оскільки розлучення передбачає домовленість про батьківські обов’язки. Повинні бути урегульовані та закріплені відносини між батьком і дитиною. Однак, чинний сімейний закон не передбачає, що рішення суду обов’язково має містити висновки про місце проживання дитини після розлучення, хоча суд звичайно може в описовій частині рішення про розлучення закріпити з ким із батьків буде проживати дитина.

Місцем проживання фізичної особи розуміється юридично оформлене місце, в якому індивідуум має постійне і довготривале проживання. Говорячи про місце проживання з цивільного права, ми не говоримо про точну адресу, в якому перебуває людина, а про місці. З іншого боку, у випадку з дитиною його місце проживання прив’язано до місця проживання батьків. Місцем проживання дитини, яка перебуває на батьківському піклуванні, є місце проживання батьків або одного з батьків, який має право виключно на батьківські права або яким довірене здійснення батьківських прав.

Кому віддати перевагу мамі або татові

Неважко визначити місце проживання дитини, якщо батьки дитини живуть разом. Очевидно, що місце проживання дитини буде спільним для обох батьків. Якщо один з батьків позбавлений батьківських прав, тоді місце проживання дитини у батьків, який має повні права.

Однак проблема визначення місця проживання дитини виникає, тоді коли починається розлучення між батьками, при цьому батьки не живуть разом, і обидва мають повний батьківський контроль. У цьому разі місце проживання дитини буде перебувати в будинку того з батьків, з яким постійно проживає дитина. Однак, коли постійного місця проживання з одним із батьків у дитини немає, то воно визначиться рішенням суду.

Що вимагає суд у справах про місце проживання дітей

Суд визначить місце проживання дитини після отримання відповідної позовної заяви, тобто прохання визначити, що місцем проживання дитини буде місце проживання матері або батька. При подачі позовної заяви з даного предмету спору, слід суворо виконувати процесуальні вимоги; найменування суду, компетентного розглядати справу, назви сторін розгляду, предмет позовних вимог, обгрунтування і докази, підпису та додатки.

Стаття 161 Сімейного кодексу України

  1. Якщо мати та батько, які проживають окремо, не дійшли згоди щодо того, з ким із них буде проживати малолітня дитина, спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування. При вирішенні спору про місце проживання малолітньої дитини беруться до уваги ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків, особиста прихильність дитини до кожного з них, вік дитини, стан її здоров’я та інші обставини, що мають істотне значення.
  2. Органу опіки та піклування або суд не можуть передати дитину для проживання з тим із батьків, хто не має самостійного доходу, зловживає спиртними напоями або наркотичними засобами, своєю аморальною поведінкою може зашкодити розвиткові дитини.
  3. Якщо орган опіки та піклування або суд визнав, що жоден із батьків не може створити дитині належних умов для виховання та розвитку, на вимогу баби, діда чи інших родичів, залучених до участі у справі, дитина може бути передана комусь із них. Якщо дитина не може бути передана жодній із цих осіб, суд на вимогу органу опіки та піклування може постановити рішення про відібрання дитини від особи, з якою вона проживає, і передання його на піклування органу опіки та піклування.

Місце проживання дитини відрізняється від місця перебування, оскільки визначення місця постійного проживання вказує конкретну адресу, за якою знаходиться дитина, так що це фактичне місце проживання неповнолітнього. Звичайно, місце проживання батька визначається батьківськими повноваженнями, але при відсутності згоди у цьому відношенні спір має бути врегульовано судом, оскільки визначити місце проживання дитини є однією з основних проблем дитини. Даний спір не може бути врегульовано угодою батьків у договорі про місце проживання дітей, який після нотаріального засвідчення визначить місце проживання неповнолітнього.

Якщо батьківський конфлікт, що стосується місця проживання дитини, вже є на стадії розгляду судом справи про розлучення, то можна включити вимогу про визначення місця проживання дитини у справу про розлучення.

Сімейний адвокат в Києві

Є питання? Задавайте.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ