Как оформить развод через ЗАГС

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу, зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами:

Тел.: +38 067 455-35-29
Тел.: +38 050 904-51-03
Тел.: +38 093 25-25-561
або напишіть нам – будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

Розлучення через РАГС

Перевагами розриву сімейних уз через РАГС є:

  • простота оформлення;
  • мінімальна кількість документації;
  • оптимальна ціна;
  • прискорений період здійснення розлучення.

Крім цього, процедура розлучення, здійснювана в реєстраційних органах, не вимагає пояснень з приводу невдалого союзу і обставини прийняття такого рішення не з’ясовуються. Також немає необхідності пред’являти будь-які докази, запрошувати свідків, збирати безліч довідок та інші відомості. Розлучення здійснюється стандартно, без особливої метушні і додаткових витрат.

Умови розлучення через РАГС

Незважаючи на формальності і простоту, не всякий союз може бути розірваним у спрощеному вигляді. Таке право виникає тільки при взаємній угоді обох сторін і відсутності спільних неповнолітніх дітей.
Отже, щоб швидко розлучитися, необхідна:

1) Взаємна згода подружжя

Одним з пріоритетів для спрощеного розлучення є згода однієї та іншої сторони. Якщо дружина чи чоловік не погоджується, то домогтися цього простим шляхом не вийде. Як і для одруження, також і для шлюборозлучної процедури, необхідно добровільна згода кожного.

Саме це і відрізняє розлучення через РАГС від довгих судових спорів – ніяких з’ясувань відносин, пред’явлення скарг, виставлення на показ подружнього життя і розбіжностей в сім’ї. Взаємність прийнятого рішення обох з подружжя підтверджується їх підписами в Заяві, де вони готові розірвати стосунки без звинувачень на адресу один одного.

Для чого так необхідна згода на розлучення?

Деякі сімейні пари дивуються, навіщо так потрібно отримати згоду протилежної сторони, не поділяючи таку законодавчу норму. Їм здається обурливим те, що із-за неузгодженості дій, обидва втрачають час, йдучи до суду, щоб розірвати невдалий союз. Зазвичай пари все одно розводять в обох випадках, навіть при незгоді одного з них. Тоді незрозумілий сенс такої умови.

Пояснюється це старою системою, яка ще не віджила себе. Вся система правосуддя спирається на застаріле радянське законодавче минуле, яке всіма засобами намагалося зміцнити і зберегти сім’ю. Перед судом завжди стояла таке завдання, а як воно виконувалось, тому немає підтвердження, оскільки статистики, яка підтверджує, скільки сімей було збережено, не існує.

Нова епоха цю позицію не змінила. Суд і донині бореться за те, щоб якомога менше було розлучень, даючи можливість подружжю ще раз обдумати, так вже необхідно їм розлучення. За клопотанням однієї зі сторін дається термін, протягом якого подружжя повинні помиритися. Якщо примирення не відбулося після закінчення терміну на примирення, подружжя розводять.

Досі актуальним є питання, чому ще не знайдений якийсь інший метод збереження сімей, крім вже відомого? Може, варто подумати, як спростити процедуру розлучення, коли зберігати вже нічого?

2) Відсутність спільних дітей неповнолітнього віку

Діти, яким немає 18-ти років, стають баластом при розлученні через РАГС. Спрощена процедура неможлива, але вирішити проблему можна через судові органи.

Якщо у подружжя є діти, які не вважаються спільними (наприклад, у жінки до шлюбу вже була дитина) або дорослі, дієздатні діти, то розлучитися можна спрощеним способом без суду.

Що значить «спільні» діти?

Здавалося б, на таке просте питання існує проста відповідь, однак не все так просто, як здається.

Спільними вважають дітей, народжених від обох членів подружжя. Якщо ж батько дітей вважається нерідним, то кровними їх назвати не можна. Прикладом може стати жінка, яка народила дитину, будучи у шлюбі з іншим чоловіком. Ця дитина – не спільна. Навіть якщо дитина не є спільною, все одно розірвати шлюбні узи можна тільки в РАГСі.

Однак усиновлення/удочеріння цієї дитини дає право вважати її спільною на підставі визнання батьківства (усиновлення), а значить, отримати простим способом розлучення не вийде, необхідно звернення до суду. Аналогічна ситуація при усиновлення/удочеріння дитини обома подружжям.

Кого вважають неповнолітнім?

Деякі здивуються, до чого таке питання? Адже всім давно відомо, що 18-річні юнаки і дівчата автоматично стає повнолітніми. Однак повноліття визнається і тоді, коли 16-річна дитина набуває повну дієздатність, маючи повні права і обов’язки, як 18-річний. Це продиктовано таким поняттям, як емансипація, тобто, якщо неповнолітній працює за трудовою угодою або самостійно веде підприємництво, не залежачи від батьків.

Таким чином, маючи емансипованого дитини до 18-ти років, подружжя можуть вирішити питання розриву відносин в РАГСі, не звертаючись до суду.

Спірні питання при розлученні в РАГСі

Подаючи на розлучення, необхідно знати, що проблеми майнової сторони справи та інші конфліктні питання в РАГСі не вирішуються. Бажаючи вирішити суперечки, знадобиться звернутися в судову систему.

Особливі випадки розлучення в РАГСі

Крім розглянутого випадку, коли є двостороння згода на розрив відносин між подружжям, і у них відсутні спільні діти до 18-ти років, є випадки, коли розлучення можливе без звернення в суду навіть при наявності дітей і незгоді одного з подружжя:

  1. Недієздатність одного з подружжя (встановлюється судовим способом), з яким інший бажає розірвати союз. Нездатність адекватно реагувати на ситуацію і свідомо приймати рішення, що дає право іншій стороні розлучитися в односторонньому порядку.
  2. У разі, коли один із подружжя вважається померлим або зник у невідомому напрямку, і є відповідні документи, також можна розірвати шлюб спрощеним способом через відсутність другого з подружжя.
  3. Один з подружжя перебуває у в’язниці більше 3-х років. Ця обставина вважається особливим випадком і дає право на розірвання шлюбного союзу без узгодження з чоловіком, який перебуває під кримінальною відповідальністю.

Як здійснюється розлучення в РАГСі?

Якщо пара бажає розлучитися без зайвих клопотів, обидва погодили всі дії, у шлюбі немає спільних дітей, які могли б стати бар’єром між ними при розлученні через РАГС і дотримані всі умови, то здійснити бажане просто, потрібно лише пройти декілька ступенів стандартної процедури:

  • оформити Заяву про розлучення;
  • подати чек сплаченого державного мита;
  • зібрати документи на розлучення в РАГС;
  • прибути у вказаний день;
  • отримати Свідоцтва розриву союзу.

Розглянемо кожен крок у більш розширеному вигляді.

Необхідна документація для розлучення в РАГСі

Основним моментом є спільне складання Заяви про розлучення. Орієнтуючись на зразок, подружжя разом заповнюють бланк і подають його належним чином, ставлячи на ньому свої підписи.

Існує право заповнення форми кожним або тільки чоловіком або дружиною, якщо є завірений нотаріально підпис відсутнього з подружжя.

Оформляючи формальний документ, потрібно керуватися основними законодавчими нормами, правильно вказуючи необхідні дані. Отримавши реквізити від співробітника, необхідно здійснити оплату державного мита у зазначеному розмірі. Оплачений чек додається до загальної документації.

Подробиці по оформленю заяви можна дізнатися зі статті: «Які документи потрібні для розлучення через РАГС?»

В який РАГС звертатися

Документація здається:

  • в РАГС за місцем, де був зареєстрований шлюбний союз, за місцем прописки одного або обох з подружжя

Наскільки швидко здійснюється розлучення в РАГСі?

Якщо брати до уваги тривалий судовий розгляд, обтяжене розглядом оскаржень, з’ясуванням всіх тонкощів і дрібниць шлюборозлучного процесу, то розрив відносин через РАГС здійснюється набагато швидше.

Скільки знадобиться часу, щоб пройти процедуру розірвання шлюбу через РАГС?

Через тридцять днів (ні більше, ні менше!) шлюбний союз буде вважатися припиненим. Момент відліку настає на наступний день після подачі на розлучення. Закінчується видачею документа про те, що розрив відносин відбувся.

Навіщо дається цей термін? Щоб пара могла подумати над своїм рішенням і можливо, змінили його, зберігши сім’ю. Це пов’язано з тим, що іноді пишуть Заяву, а потім шкодують про свій вчинок. За наданий місяць вони можуть помиритися або остаточно розійтися. Цей час дається на обдумування та прийняття правильного рішення. Але, якщо судити за статистикою, випадків примирення дуже мало.

Органи Рацсу не спрямовані на виявлення обставин розриву подружнього союзу, ними не вживаються спроби владнання стосунків пари.

Розлучення – це стандартна процедура, яка є простою формальністю, складається з:

  • занесення запису в реєстраційний журнал;
  • отримання кожним шлюборозлучного документа.

Яким чином реєструється розлучення в РАГСі

При надходженні Заяви, називається прийомний день у РАГСі, коли буде зареєстровано розірвання шлюбу.
Якщо Заява подається тільки чоловіком або дружиною через недієздатність другого, реєстраційні органи сповіщають у 30-денний термін опікуна або органи опіки недієздатної особи, просячи вказати ПІБ після розриву шлюбу.

В реєстраційний день має прибути хоча б один з подружжя, щоб засвідчити перебування в РАГСі за формальною процедурою зареєструвати розлучення.

Іноді трапляється, що у подружжя не виходить прийти у призначений день. Якщо неявка поважна, процедуру переносять на інший день. Розірвання шлюбу вважається неможливим, якщо обидва не прибули вчасно. Це розцінюється, як примирення і їх Заява відхиляється.

Вартість розлучення в РАГСі

Всіх напевно цікавить питання фінансів. Це сума, що не перевищує розмір держмита.

Яка ціна розриву шлюбних уз в РАГСі?

Всі витрати (держмито), передбачені Декретом КМУ «Про державне мито» (стаття 3, частина 5, пункт «Б»). Сума держмита складає:

  • 0,05 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян

При цьому сума неоподатковуваного мінімуму доходів громадян дорівнює 17 гривням.

Сплачується мито в банківських відділеннях. Чек оплачується за реквізитами реєстраційних органів та додається до загальної документації.

Розлучення може відбутись за короткий час, якщо розлучатися через РАГС. Шлюбний союз, зазнав невдачі, коли молоді люди в пориві пристрасті обопільно погодилися вступити в шлюб, також обопільно розривають шлюб.

Подробиці розриву взаємин між парою, що розлучається не беруться до уваги, всі нюанси сварок не з’ясовуються, не потрібують доказів взаємної згоди на розлучення. В цьому і є плюси розлучення через РАГС.

Адвокат з розлучень Київ

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам – будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ СІМЕЙНОГО АДВОКАТА