Взыскание Алиментов

ЯК РОЗУМНО ВИРІШИТИ СПІР ПО ДІТЯМ


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години


Аліменти Київ

Сімейний адвокат з Києва – спеціалізація сімейне право (аліменти)

Аліменти – обов’язок утримання у визначених законом випадках одним членом сім’ї інших нужденних в цьому. Проводяться або за згодою сторін або в судовому порядку. При розлученні аліменти виплачуються на утримання дітей, а в деяких західних країнах у відповідності з шлюбним договором на утримання колишнього партнера іншим. Найпоширенішим є утримання батьками неповнолітніх і непрацездатних повнолітніх дітей, які потребують матеріальної допомоги, а також утримання дітьми непрацездатних батьків. Діти можуть бути звільнені від сплати аліментів для утримання своїх батьків, якщо буде встановлено, що батьки ухилялися від виконання батьківських обов’язків.

Аліментні зобов’язання

Аліментні зобов’язання виникають із сімейних зв’язків, споріднення, опікунства, а також між колишнім подружжям. Аліменти на утримання дитини виплачуються до того моменту, коли дитина зможе забезпечувати себе сам, в той час як в будь-якому іншому випадку вони виплачуються підопічним постійно.

Більше того, важливо, що у випадку зміни відносин або умов щодо виплати аліментів, у кожному окремому випадку можна змінити встановлений розмір аліментів, а в деяких випадках можливі неодноразові зміни. Розмір аліментів залежить від потреб особи, якій вони належать, а також майнових та фінансових можливостей платника.

ЯКИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ В УКРАЇНІ

В Україні аліменти на дітей у разі їх стягнення у судовому порядку, визначаються в розмірі однієї четвертої заробітку на одну дитину, однієї третини заробітку на двох дітей, половини заробітку – на трьох і більше дітей, але у всіх випадках розмір аліментів не може бути менше 50% прожиткового мінімуму на кожну дитину.

Також можливе стягнення аліментів у твердій сумі. Наприклад, 2000 грн., 5000 грн. або більше на одну дитину в місяць.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ

Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні в Україні є кримінально караним.

Як зазначалося вище, батьки зобов’язані утримувати дитину до тих пір, поки він не зможе забезпечувати себе сам, якщо доходів від майна дитини не достатньо для покриття витрат на його утримання та виховання. Виконання аліментних зобов’язань перед дитиною, а також непрацездатним особою може повністю або частково полягати в особистих турботах про змісті або вихованні підопічного, в такому випадку аліменти повинні повністю або частково покривати витрати на утримання та виховання підопічного.

Дуже часто той з батьків, який не забезпечує постійного догляду за дитиною, виплачує велику суму грошей на його виховання та утримання, ніж інший батько, з яким проживає дитина, так як він несе відповідальність за виховання дитини. Однак батьки можуть переглянути доцільність виплати аліментів повнолітній дитині, якщо він вимагає занадто багато, при цьому є працездатним, але не докладає зусиль до самозабезпечення. Уникнути аліментних зобов’язань можна в тому випадку, якщо дитина, наприклад, не складає іспити в університеті або не працює, незважаючи на отриману освіту.

АЛІМЕНТИ НА УТРИМАННЯ ДРУЖИНИ

Право дружини на утримання передбаченого ст. 84 Сімейного кодексу України.

  1. Дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності.
  2. Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років.
  3. Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.
  4. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від його матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
  5. Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду.
  6. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

У Сімейному кодексі України встановлені загальні правила взаємного утримання подружжя. Так, право на утримання виникає на підставі складу юридичних фактів:

  • непрацездатність одного з подружжя;
  • потреба у матеріальній допомозі (нужда)
  • здатність другого з подружжя надавати матеріальну допомогу.

Адвокат з розлучень Київ

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЄТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
ПО ДІТЯМ