З якого дня нараховуються аліменти на дитину

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7


Коли можна подати на аліменти?

Сьогодні розлучення вважається буденним явищем.  Люди розлучаються незалежно від того, чи з’явилися в шлюбі діти і яка їх кількість.  Статистика показує, що неповнолітні переважно залишаються на вихованні матерів.  Якщо на перших порах найвідповідальніші батьки фінансово підтримують колишню дружину з дітьми, то через деякий час вони відмовляються від виплати аліментів.  Законодавство України щодо аліментів часто змінюється. Розміри, строки і правила виплати аліментів можна дізнатися з нашої статті.

Аліменти на утримання дитини можна встановити не тільки після розірвання шлюбу.  Якщо, на думку одного з батьків, в сім’ї виділяється недостатня сума на харчування і розвиток дитини при великому доході, можна в судовому порядку зажадати аліменти на утримання дитини.

На аліменти також можна претендувати:

  • в шлюбі;
  • після розірвання шлюбу.

Причому подача заяви в суд про нарахування аліментів не має позовної давності.  Заявити на безвідповідального батька можна в будь-який момент, поки дитині не виповнилося 18 років і діє законодавство, яке гарантує отримання такої допомоги.

Користуйтеся консультацією: З ким залишаються неповнолітні діти при розлученні батьків

З якого моменту нараховуються аліменти?

Існують безліч припущень, з якого моменту з відповідача почнуть стягувати кошти на користь дитини. Поширення набули здогади і помилки наступного складу:

  • з дати, коли було винесено рішення суду;
  • з наступного місяця після суду;
  • з моменту розлучення (дати, зазначеної у свідоцтві про розірвання шлюбу);
  • з дати, коли платник отримав на руки рішення суду.

Сімейний кодекс України вказує, що старт виплат збігається з датою подачі позовної заяви.

Тривалість судового процесу може тривати від кількох тижнів до кількох місяців, коли дитині не буде за що існувати. Тому з дня реєстрації в судовій канцелярії позовної заяви йде нарахування аліментів, які пізніше можуть бути виплачені однією сумою або розбиті платежі за прострочений період.

Користуйтеся консультацією: Чи може мати одиначка подати на аліменти?

Як домогтися аліментів за минулий період?

Питання регламентації аліментів детально описаний в Сімейному кодексі України.  Стаття 191 вказує, що нарахування аліментів починається за судовим рішенням з дати, коли позовна заява була подана до суду.

Якщо цього часу передував період, протягом якого стягувач не отримував ніякої допомоги, він може зажадати аліменти за попередній період.

При цьому позивач повинен довести суду, що неодноразово з його боку були спроби отримати кошти на утримання спільної дитини.  Доказами можуть бути:

  • записи телефонних дзвінків, відеозв’язку з нагадуваннями про обов’язки утримувати дитину;
  • листи, СМС, голосові повідомлення;
  • свідчення сусідів, знайомих.

Якщо ніяких коштів не було отримано, а батько ухилявся від сплати аліментів, в юрисдикцію суду входять повноваження стягнути з відповідача допомоги на дитину за останні 3 роки.

Користуйтеся консультацією: Спілкування батьків з дитиною після розлучення

 Правила стягнення аліментів

Регламент нарахування аліментів відбувається за затвердженими правилами.

  1. Батько сплачує аліменти до моменту досягнення дитиною 18 років. Строк продовжується, якщо повнолітній навчається у ВУЗі.
  2. Дитина сама може подати на аліменти, якщо вона не досягла 21 року і навчається у ВНЗ.
  3. Дата розірвання шлюбу ніяк не впливає на дату, з якої сплачуються аліменти. Батько має право подати на аліменти в шлюбі і після його розірвання.
  4. Діє правило зняття трирічного обмеження. Стосується тільки при першому зверненні до суду. Якщо платник ігнорував рішення суду і ухилявся від виплат, можна повторно подати в суд і вимагати аліменти за весь термін несплати.

Виплата встановлених судом аліментів починається відразу.  Виконавчий документ відправляється до виконавчої служби, яка знаходиться за місцем реєстрації платника аліментів.  Для впевненості, можна особисто передати копію рішення суду в бухгалтерію підприємства, на якому працює батько. Якщо офіційна робота відсутня, контроль над сплатою аліментів займаються державні органи.

Користуйтеся консультацією: Визначення місця проживання дітей після розлучення батьків

Адвокат з розлучень

Телефонуйте – ми з задоволенням відповімо на всі ваші питання.
+38(‎067) 455-35-29; +38(‎093) 25-25-561

або нажміть на улюблений месенджер і напишіть нам

Viber, WhatsApp, Telegram

Заказ послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
ПО ДІТЯМ