КАК ДЕЛИТЬ ДОЛГИ?

РОЗЛУЧЕННЯ І ІПОТЕКА: ЯК ДІЛИТИ БОРГИ?


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу, зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами:

Тел.: +38 067 455-35-29
Тел.: +38 050 904-51-03
Тел.: +38 093 25-25-561
або напишіть нам – будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години


СІМЕЙНИЙ АДВОКАТ В КИЄВІ ДОПОМОЖЕ РОЗДІЛИТИ МАЙНО ПІСЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ

Подружжя часто вважають, що розлучення вирішить всі їхні проблеми. Дійсно, розірвання шлюбу практично завжди є першим кроком до початку нового етапу життя з «чистого аркуша» за умови, що в пари немає спільних малолітніх дітей і спільного майна.

Якщо ж до вступу в шлюб пара не підписувала майнову угоду, то за законом, подружжя з’єднує майнова спільність, а отже, все нажите в шлюбі є спільним, і, отже, при розлученні його необхідно розділити.

Що буде робити банк при суперечці між подружжям?

Однак не варто забувати, що розділити можна тільки активи, не залежні від того, прийнято рішення про розподіл мирним шляхом, або на підставі судового рішення. Це означає, що, незважаючи на розлучення та поділ спільного майна, банк, в якому подружжя оформили іпотечний кредит, як і раніше, вважає їх обох позичальниками (солідарними боржниками). Отже, обоє в рівній мірі відповідають за погашення кредиту, навіть якщо квартира або будинок, куплені в іпотеку, після розділу майна дістануться лише одному з них.

Для банку, що надав іпотечний кредит, не суть важливо, чи кредитори у шлюбі і спільно володіють придбаним житлом, або вони просто сожительствуют. Навіть при розірванні офіційного шлюбу, банк буде вимагати виплати боргу від кожного з подружжя, а погашення боргу одним з них звільняє від відповідальності іншого.

Адвокат по поділу майна допоможе змінити кредитний договір

В принципі, розлучення нічого не змінює в кредитній угоді, і вона залишається без змін. Але не виключено, що сама угода може містити в собі положення, що регулюють дії подружжя в разі, наприклад, розлучення.

У разі якщо угода про іпотечне кредитування не передбачає автоматичної заміни позичальника у випадку розлучення, можна скористатися послугою стягнення боргів, щоб зняти з одного з подружжя відповідальність за погашення кредитного боргу.

Відповідно до положень у цій галузі, переуступка боргу по кредиту відбувається, коли третя особа займає місце боржника, який потім звільняється від обов’язку. У випадку з іпотекою, один чоловік може взяти на себе борги іншого, і стати єдиним позичальником. Також можливий варіант переуступки боргу одному з подружжя в парі з новим позичальником, наприклад, родичем, або іншим партнером.

Для того щоб переуступка боргу відбулася, необхідна згода колишнього подружжя, так і банку, що надав кредит. Також слід пам’ятати, що банк до завершення оформлення переуступки перевірить ще раз кредитоспроможність особи, яка зібралась взяти на себе кредитні зобов’язання. На практиці дуже рідко трапляється, що весь іпотечний кредит переходить лише одному з подружжя. Зазвичай потрібен новий созаемщик, який взяв би на себе борг.


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розлучення в Києві зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години


Адвокат по розділу майна в Києві: “Продавати чи не продавати?”

Як підкреслювалося вище, нерухомість, придбана в результаті іпотечного кредитування, може бути передана одному з подружжя за рішенням суду або через угоду про поділ спільного майна. Але обоє з подружжя, як і раніше в рівній мірі несуть відповідальність перед банком за виконання кредитних зобов’язань. Отже, важливо внести до постанови суду або майнової угоди положення про те, що при розлученні той з подружжя, який отримає іпотечну нерухомість, буде зобов’язаний погашати заборгованість, а інший буде звільнений від кредитних зобов’язань.

Метою зазначеного положення є, в першу чергу, захист інтересів того з подружжя, який не отримав квартиру/будинок, і якого банк може зобов’язати погасити кредит за колишнього з подружжя. Слід зауважити, що подібне положення не діє проти банку: він усе ще має право вимагати погашення боргу від кожного з позичальників, однак, цей запис дозволяє вимагати від колишнього чоловіка суми, належні банку.

На практиці наведене застереження дуже часто включається в угоду про поділ майна, коли іпотечне майно повністю переходить до одного з членів подружжя і він бере на себе всі кредитні зобов’язання, а також у разі, якщо переуступка боргу є неможливою.

Якщо колишнє подружжя не може домовитися про обтяжене майно, або коли переуступка боргу неможлива, одним із способів «позбутися» від іпотечного кредиту є продаж закладеної нерухомості, а потім погашення кредиту коштами, отриманими від продажу. Продавати таку нерухомість потрібно після консультації з банком.

Адвокат з поділу майна

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
ПО РОЗДІЛУ МАЙНА