Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години


Послідовний догляд і в чому його суть

Одним з обов’язкових елементів рішення суду про розлучення є постанова про батьківські повноваження подружжя щодо їх спільного неповнолітню дитину. В цьому випадку, в нормативних актах пріоритет віддається письмовою згодою подружжя про порядок здійснення спілкування і підтримці зв’язку з дитиною після розлучення, при цьому вони повинні керуватися благополуччям дитини. Якщо ж батьки не можуть знайти компроміс, тут зазвичай втручається суд.

Згода між батьками на послідовну опіку матиме місце, якщо між ними не буде конфліктів з питань щодо дитини, і якщо жоден з них не буде обмежений чи позбавлений батьківських прав. Слід також пам’ятати, що послідовна опіка не є стандартним рішенням. Це, скоріше, виняток, оскільки як і раніше існує більше аргументів “проти”, ніж “за” використання такої моделі виконання батьківських обов’язків.

У чому полягає черговість догляду за дитиною

Послідовний догляд, як випливає з назви, полягає в тому, що дитина періодично живе то зі своєю матір’ю, то з батьком. Наприклад, два тижні з одним батьком, ще дві з іншим, а потім повертається до першого батькові на наступні два тижні. Побудова відносин з дитиною шляхом здійснення послідовної опіки над ним можливо тільки в разі підписання колишнім подружжям письмового договору про розподіл батьківських прав, повноважень та порядку спілкування.

Згідно до змісту постанови, беручи до уваги виключно інтереси дитини, суд враховує письмову згоду подружжя про те, яким шляхом будуть здійснюватися батьківські права і підтримання зв’язку з неповнолітньою дитиною після розлучення. Таким чином, якщо тільки не буде порушено благополуччя дитини, суд затвердить цю угоду.

Послідовний догляд буде можливий, якщо обидва батьки живуть відносно недалеко один від одного. Важко погодитися, що здійснення опіки по черзі буде відповідати інтересам дитини, якщо його батьки проживають в різних містах. Візьмемо, приміром, навіть те, що рано чи пізно дитина піде в школу. Важко уявити собі ситуацію, коли він повинен буде відвідувати одночасно дві різні школи.

Які переваги почергового догляду

Безперечним аргументом на користь чергується опіки є створення правильної взаємозв’язку між дитиною і батьком, а також з матір’ю з тим, щоб розлучення батьків наносив йому якомога меншу психологічну травму. У разі розлучення і переїзду одного з батьків зі спільного будинку, дитина значно обмежується, а іноді навіть повністю позбавляється зв’язку з цим батьком. Використання почергового методу опіки призведе до того, що дитина не тільки слабкіше відчує на собі розлучення батьків, але і зможе зберегти і розвивати належні відносини з кожним з батьків в майбутньому.

У свою чергу, батьки, які застосовують послідовну опіку, зможуть однаково приймати участь у вихованні дитини. Вони зможуть здійснювати щоденний догляд, бути з дитиною, як у важкі моменти, так і під час радісних подій, що випливають з процесу виховання спадкоємців.

Недоліки чергується догляду

Найважливішим аргументом проти виховання дитини в системі почергового догляду є той факт, що дитина в такому випадку буде позбавлений стабільності і почуття приналежності до одного місця. Син або дочка не зможе вказати, де знаходиться його будинок, якщо він живе в двох місцях. Відсутність стабільності, так само як і відсутність одноманітності в напрямку виховання – навіть якщо батьки стверджують, що вони згодні в цьому відношенні і застосовують однакові методи виховання, – є обставинами, які можуть суперечити благополуччю дитини. Відповідно, все перераховане вище є вагомими аргументами проти використання такого методу опіки.

Застосування послідовної опіки не є однаково застосовним для кожного випадку. Подружжя, які його розглядають, повинні керуватися не тільки бажанням в рівній мірі брати участь в житті дитини, але також його потребами, які залежать від віку і стадії розвитку. Якщо дитина достатньо доросла, щоб зрозуміти сутність і наслідки чергується опіки, батьки повинні прислухатися до того, що неповнолітній думає про це рішення і, можливо, враховувати його розумні побажання. Приймаючи рішення про застосування почергової опіки, батьки не повинні керуватися виключно своїми потребами, тому що найголовніше – це благополуччя дитини, і в кожному випадку воно повинно бути пріоритетом.

Сімейний адвокат в Києві

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ СІМЕЙНОГО АДВОКАТА