КТО БУДЕТ ОПЕКУНОМ ДЕТЕЙ?

ЯК РОЗУМНО ВИРІШИТИ СПІР ПО ДІТЯМ


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години


ХТО БУДЕ ОПІКУНОМ ДІТЕЙ?

Розлучення ніколи не буває легким, особливо якщо в шлюбі є неповнолітні діти. Природно, в результаті розірвання шлюбу повинні бути вирішені питання про виплату аліментів, батьківських правах і опіку над неповнолітніми дітьми.

Найоптимальніше рішення всіх цих проблем – укладення батьками угоду про те, якою мірою кожен з них буде виконувати свої батьківські обов’язки, і підтримувати зв’язок з дитиною після розлучення. Проте якщо рішення цього питання переростає в конфлікт, який батьки не можуть вирішити самостійно, суд виносить рішення про батьківські права і опіку над дітьми після відповідного розгляду.

ЯК БАТЬКАМ ДОМОВИТИСЯ З ПИТАНЬ ДІТЕЙ?

Як говорилося вище, батьківське угоду про опіку над загальним дитиною після розірвання шлюбу є пріоритетним у відповідності з діючими нормативними актами. Але, якщо це не завдає шкоди добробуту дитини, допускається обмеження прав одного з батьків і зведення їх до конкретних прав і обов’язків по відношенню до дитини.

Обмеження або навіть позбавлення одного з батьків прав на виховання неповнолітньої дитини виключає права на особистий контакт батьків з дитиною, проте, в цьому випадку він не звільняється від обов’язків, наприклад, виплачувати аліменти на утримання дитини.

Батьківські права тісно пов’язані з опікою над дитиною, оскільки позбавлення такого права або його обмеження призводить до того, що право опіки над неповнолітнім буде передано того з батьків, який зберіг повну правоздатність. Звичайно, це не виключає ситуації, коли обоє батьків несуть повну батьківську відповідальність, однак право опіки над дитиною буде надано лише одному з них, зазвичай того з батьків, з ким проживає дитина.

ЯК СУД ВИРІШУЄ З КИМ ЗАЛИШИТЬСЯ ДИТИНА?

У разі, коли суд повинен вирішити, кому з батьків надати право опіки над неповнолітньою дитиною після розлучення, суд враховує два головних аспекти:

  1. благополуччя дитини
  2. особисті умови кожного з батьків для здійснення опіки над ним

Як і у всіх випадках з неповнолітніми, пріоритетом залишається благо дитини, тому при встановленні права опіки над ним, суд повинен, в першу чергу, враховувати потреби неповнолітнього, які в кожному індивідуальному випадку повинні бути ретельно вивчені.

За багаторічну практику подібних розглядів, сформувався ряд умов, які суд має враховувати при встановленні опіки над дитиною. Так, треба обов’язково враховувати вік дитини, його емоційні стосунки з батьками, братами і сестрами, а також соціальне середовище, в якій він буде виховуватися. На додаток до блага дитини, суд при встановленні права на опіку, повинен також враховувати особисті обставини кожного батька, тому він повинен перевірити, чи є дана особа хорошим або поганим батьком, як розвиваються відносини з дитиною, скільки часу він або вона може присвятити дитині, і яке життя буде забезпечена дитині.

ВАЖЛИВО! Батьки, які хочуть отримати опіку над дитиною, повинні продемонструвати не тільки матеріальну незалежність, а саме: постійне місце проживання, постійну роботу і дохід, достатній для утримання дитини, але також і те, що він або вона є відповідальними і турботливими батьками, які можуть доглядати за дитиною краще, ніж їх колишній чоловік/дружина.

Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розлучення в Києві зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

УЧАСТЬ ДИТЯЧИХ ПСИХОЛОГІВ У СПОРАХ ЩОДО ДІТЕЙ

Визначити умови, пов’язані з емоційною сферою дитини і його відносинами з кожним з батьків, досить складно, особливо коли дитина занадто маленький. Розгляд за надання права на опіку практично неможливо без укладання експерта-психолога, в якому описана, на підставі досліджень, емоційний зв’язок дитини з кожним батьком і особисті умови кожного для утримання неповнолітнього.

В іншому випадку, якщо дитина занадто малий для участі в психологічному дослідженні, встановлення права на опіку може здійснюватися на основі багаторічної судової практики. Ще в 1950-х роках було озвучено і залишається актуальним твердження про те, що дитини в дитинстві і ранньому дитинстві буде справедливо залишати під опікою матері, оскільки вона виражає більшу прихильність до дитини і схильна виявляти її в повній мірі, задовольняючи щоденні потреби неповнолітнього.

Розгляд, яким установлюється опіка над дитиною, зазвичай складне і вимагає від суду вивчення багатьох аспектів, які потім розглядаються в контексті добробуту дитини, з турботою, в першу чергу, про нього. У будь-якому разі не можна пасивно чекати, коли суд винесе рішення про опіку. Потрібно представити суду докази того, що з боку даного батька прийняті всі заходи по поліпшенню умов для опіки над неповнолітньою дитиною, його утримання і виховання.

Адвокат з розлучень Київ

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24 години

ОТРИМАЄТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
ПО ДІТЯМ