Як вивезти дитину без дозволу другого з батьків

ЯК РОЗУМНО ВИРІШИТИ СПІР ПО ДІТЯМ


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Замовлення послуги онлайн 24/7


Як вивезти дитину без дозволу другого з батьків

Тут знайдеться найповніша добірка питань, що викликають найбільші утруднення в правильному оформленні юридичних паперів (з урахуванням усіх тонкощів), пов’язані з від’їздом дітей різних віків в закордонну поїздку. Метою виїзду може бути — відвідування родичів, туристична екскурсія, лікування, або проїзд з обома батьками (одним) або з іншими близькими людьми на переселення в нову країну.

Дитина, яка досягла 16 років, може особисто виїхати в будь-якому напрямку і вільно покинути країну, згідно ст. 313 п. 3 Цивільного кодексу України. Але до настання цієї дати може виїхати на територію іноземної держави тільки з опікунами, батьками, довіреними особами. Піклувальникам потрібно відвідати нотаріуса, щоб запевнити своє схвалення на закордонну поїздку.

Щоб без проблем вивезти дитину до 16 років, одному з батьків — треба оформити у нотаріуса заяву про дозвіл на виїзд дитини. Крім правильного заповнення, ще дуже важливо враховувати, тривалість поїздки, період перебування в іноземній державі і шлях, якого будуть дотримуватися мандрівники.

Для переїзду в іноземний регіон на ПМЖ в обов’язковому порядку повинен дати свою згоду юному громадянину другий з батьків, який залишається в Україні. У деяких країнах без нього неможливо оформити дитячу візу. Заява на схвалення переселення оформляється на спеціально підготовленому бланку в нотаріальній конторі. На ньому є QR-код і захисна голограма. Підписаний власноручно дозвіл кожної зацікавленої особи з метою отримати іншого громадянства для дитини закріплюється безпосередньо нотаріусом.

 

Отримання дозволу на переїзд дитини

Видачею та контролем різних закордонних документів займається тільки Держ. Служба, яка контролює міграцію населення країни, то і звертатися треба саме в цей державний орган по прописці. Для того, щоб взяти в даній установі дозвіл на переїзд малолітнього громадянина на закріплене за ним місце проживання (ПМП) в іншу державу. Оформлення відповідних документів відбувається відповідно до наказу МВС № 816 від 16 серпня 2016.

Дозвіл на переїзд дитини закордонЯк правильно скористатися цим папером для виїзду в країни Шенгенської зони, або на серію різних видів поїздок, безпосередньо підкаже нотаріус, який складе угоду з відповідним формулюванням. Як досвідчений юрист, він повинен перевіряти точність введених даних і виправляти помилки, недоліки.

Потрібні оригінали та копії усіх наявних паперів для оформлення переїзду. Таких, як:

  1. згода самої дитини від 14 до 16 років (з засвідченням у нотаріуса);
  2. фотографії стандартної величини 3,5 x 4,5 см, у кількості 3 шт.
  3. свідоцтво про народження або паспорт маленького громадянина.
  4. довідка про прописку;
  5. чек про оплату держмита.

Додатково можна підготувати рішення суду на виїзд дитини і (або) довіреність, видану опікунами, супроводжуючій особі (при вивезенні дитини близьким родичем). Сама заява від опікунів чи дитини (при досягненні 16 років) приймається на підставі всіх вищезазначених документів.

Строк розгляду заявки становить максимум 3 місяці. Міграційна служба надсилає письмове повідомлення про прийняте рішення на ім’я особи, яка подала прохання. Підтвердження на виїзд діє протягом 6 місяців. Але втрачає силу, якщо заявник звернувся до ДМС вже після закінчення зазначеного терміну, щоб продовжити оформлення документів.

Довіреність на супроводжуючу особу

Оформлення довіреності не потрібне для дітей, які є громадянами іноземної держави. Такий документ потрібен тільки на виїзд з українськими підданими (як документ, що оберігає малолітніх громадян від несанкціонованого вивезення з території країни). При цьому законність на кордоні має тільки оригінал довіреності.

У заяві слід вказати дані супроводжуючої особи (документ видається на нього). Ще потрібно записати інформацію про країни, заплановані в поїздці. Навіть ті, які будуть відвідуватися в міру просування до кінцевої точки маршруту. Відповідно, відобразити тривалість і мету подорожі. Все це допоможе знайти малолітнього громадянина, якщо станеться щось надзвичайне.

Щоб зареєструвати довіреність від батьків і запевнити справжність підписів, нотаріусу потрібні:

  1. оригінали паспортів;
  2. свідоцтво про народження дитини;
  3. ІПН всіх учасників.

Складання документа не займе багато часу (всього 15-20 хвилин).

Час дії прописується індивідуально в кожному випадку. Тому, що безпосередньо залежить від намірів, які переслідуються поїздкою. Однак, існує ряд випадків, коли заява може бути затверджено відразу на кілька поїздок. Таких, як періодичне лікування, виїзні спортивні змагання або заочне навчання за кордоном. У 2024 р. вартість документа налічує від 500 до 800 гривень.

А яким чином скористатися цим папером з максимальною користю для себе, підкаже безпосередньо досвідчений нотаріус. Юрист складе угоду з відповідною формулюванням. Адже він зобов’язаний розповісти про всі нюанси процедури оформлення. І допомогти підібрати найбільш комфортний варіант.

Вивіз дитини без згоди другого опікуна

При відсутності дозволу на виїзд дитини з боку іншого з батьків (конфлікт після розлучення або місце його проживання невідоме) можна безпосередньо звернутися до суду і вирішити проблему. У пред’явленому позові слід викласти аргументи про невідкладність поїздки в досить переконливій формі, т. к. цим буде обумовлено остаточне рішення суду.

Знадобиться виписка з медичного центру по кращому зарубіжному лікуванні або документ з доказом кровного споріднення, надане в письмовій формі (при бажанні провідати близьких). Після слухання приймається відповідна постанова про виїзд малолітнього співвітчизника, яке в подальшому потрібно буде надати у вищі органи влади.

Потрібні будуть:

  1. Копія рішення суду про розірвання шлюб;
  2. Копія свідоцтва про народження дитини.
  3. Копії основних сторінок українського паспорта і, обов’язково, ІПН заявника.

Поїздка без підтвердження когось з опікунів стає можливою, якщо в готових проїзних документах малолітнього громадянина та (або) в закордонному паспорті представника присутня печатка про прийняття на облік в посольстві або консульстві, згідно з постановою українського кабінету міністрів від 19.10.2016 № 733.

Вивіз дитини без згоди другого опікунаНе потрібна згода і від іноземного підданого; батьків, що не має громадянства. Тільки всі записи про ці факти повинні бути відразу надані у відповідну організацію. Якщо представник не з’явився на пропускний пункт відсутній на ньому, митники також не стануть наполягати на дозволі про перевезення дитини від нього.

В схвалені відпадає необхідність, якщо є:

  1. документ, який підтверджує раптову смерть опікуна
  2. в свідоцтві дитини зазначено, що батько записаний зі слів матері (з ч. 1 статті № 135 Сімейного кодексу України).

Силу має будь-якої з судових документів.

Наприклад: постанову про визнання безвісно відсутнім; укладення, що дозволяє вивезення малолітньої співвітчизника; рішення, що позбавляє опікуна будь-яких прав на дитину. Буває — представник не в змозі відповідати за свої дії і вчинки. У такому випадку виноситься постанова, яка визнає особа частково або повністю недієздатним.


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розлучення в Києві зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7


Дитячі документи взяти в дорогу

Для малолітнього громадянина передбачено кілька видів документів, щоб здійснити закордонну поїздку. Це може бути власний паспорт. А також вносяться дані про дитину до посвідчення особи, що виїжджає разом.

Але слід врахувати, що починаючи з 1 квітня 2015 р. українська служба перестала видавати проїзні папери повнолітнім і припинила занесення відомостей про них в паспорт батьків. Втім, всі перераховані вище документи залишаються законними до закінчення терміну їх дії.

Саме тому закордонний паспорт стає єдиним документом дитини, за яким буде можливо здійснювати закордонні поїздки (прикладом є європейська практика). При цьому видати паспорт реально і немовляті, обмеження за віком відсутні. Тим не менш період дії такого посвідчення особи має обмеження до 4 років. Тоді як при настанні 16-річного віку всі 10.

З 2015 р. в Україні запроваджені біометричні паспорти. Це новий зразок документа, що посвідчує особу, яка має декілька позитивних моментів. Всередину нього поміщений мікрочіп, на якому міститься інформація про власника. Тобто виключені підміна, підроблення. Фотографія для паспорта виготовляється в спеціальній лабораторії.

Щоб виготовити документ для малолітнього мандрівника, потрібно діяти за певним планом. Тобто подати повний список паперів для отримання дитячого паспорта громадянина України на закордонну поїздку. З цією метою слід підійти в місцеве відділення Держ. Служби міграції населення та заповнити відповідну заяву.

Також необхідні знімки 3,5 x 4,5 см (всього 2 шт.). Із-за введеного сканування документів, передбачений ще вертикальний формат фотографії. Ця фотокартка повинна бути обов’язково 10 x 15 см. І, звичайно, чеки про сплату держмита.

Записати всі дані в бланк може сама дитина, якщо їй вже виповнилося 16 років, або її законний представник. Обов’язково наявність копії і оригіналу паспорта громадянина України або свідоцтва про народження. Передбачено присутність підлітка в установі, починаючи з 12-ти річного віку. В молодшому віці з’являтися в міграційній організації не обов’язково.

Вартість випуску, період виготовлення документів для віїзду дітей

Ціна випуску дитячого паспорта на закордонну поїздку може безпосередньо залежати від декількох параметрів, згаданих у розпорядженні № 1098, де більш розгорнуто йдеться про “Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції України та Державної міграційної служби платних послуг” від 26.11.2011 р.

Детально прописується в декреті КМУ № 7-93 “Про державне мито” від 21.01.1993 р. (редагування 1 січня 2017 р.). Орган додатково посилається на указ № 795 “Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання” від 04.06.2007 р. (у ред. від 3 листопада 2016 р.).

Надання паперів визначено рішенням українського Кабміну № 152 від 07.05.2014 р. “Про затвердження Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення”.

Невідкладна процедура проводиться не менше 3 діб. Зазвичай така поїздка викликана виїздом малолітнього співвітчизника з тяжкохворим, раптовою смертю іноземного родича або екстреному лікуванні дитини (при наданні всіх потрібних документів). Термінове оформлення паперів займе не менше 7 діб, а на загальних принципах становить 20 трудових буднів.

Правильний підхід до оформлення документів забезпечить впевненість і спокій за долю дитини. Адже заради малолітніх представників людства, дорослі, як правило, готові згорнути гори. Що вже говорити про декілька необхідних паперів, щоб поїхати з дочкою (сином) разом відпочивати на закордонних курортах або допомогти своїй дитині швидше видужати, стати на ноги.

Адвокат з розлучень Київ

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
ПО ДІТЯМ