Розмір аліментів на двох дітей

ЯК РОЗУМНО ВИРІШИТИ СПІР ПО ДІТЯМ


Наш офіс працює без вихідних. Щоб почати розірвання шлюбу зв’яжіться з нашим сімейним адвокатом, телефонуйте за вказаними нижче телефонами.

Тел: +38 067 455-35-29
Тел: +38 050 904-51-03
Тел: +38 093 25-25-561
або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7


Двоє дітей – небагато й немало. Подвійна радість. Але і витрати часу, душевні сили, грошові витрати – все множиться надвоє. Добре, якщо з подвійним навантаженням доводиться справлятися двом батькам – татові і мамі. Погано, якщо 2-е дітей – турбота тільки одного з батьків.

Незалежно від того, перебувають батьки у шлюбі або в «вільних» відносинах, вони несуть рівні обов’язки по утриманню і вихованню своїх дітей. Виплата аліментів – один з численних способів взяти участь у житті родини, як колишньої, так і теперішньої. Виплата аліментів регулюється законом.

Сьогодні ми поговоримо про те, скільки належить аліментів на двох дітей в 2024 році, як вони стягуються і розраховуються.

Мінімальний розмір аліментів на двох дітей

Іноді батько надає грошову допомогу добровільно, без письмової угоди або судового рішення. Але не завжди розмір цієї грошової допомоги задовольняє потреби дітей. Виникає актуальне питання — скільки необхідно платити, якщо дітей двоє? Чи варто вимагати від батька укласти аліментну угоду з зазначенням більш великої суми аліментів або звернутися до суду?

Розмір аліментів визначається і розраховується наступними способами:

1. За угодою

Взагалі, угода про аліменти – самий «пристойний», зручний, швидкий і дієвий спосіб оформити аліменти. В письмовому, нотаріально засвідченому документі визначаються всі умови виконання аліментних зобов’язань, в тому числі, сума аліментних виплат.

Однак треба застерегти тих батьків, які погоджуються укласти аліментні угоди, сподіваючись зменшити розмір аліментів.

Вимога закону така, що грошові суми, одержувані дітьми від батька за угодою, не повинні бути меншими, ніж ті, які він сплачував би за рішенням суду.

Стало бути, мінімальний розмір аліментів, визначений аліментною угодою, повинен бути не нижче законного мінімуму. Іншими словами:

  • якщо батько працює, розмір аліментів не може бути нижче 33% від офіційного доходу;
  • якщо батько непрацюючий, має нерегулярну зайнятість або мінливий дохід — не нижче фіксованої грошової суми, визначеної на основі прожиткового мінімуму або за середнім доходом того регіону де він проживає.

Суть аліментної угоди – в добровільному порядку визначити всі суттєві для батька і матері праовідносини з аліментних зобов’язань. Неможна порушувати права дітей або погіршити матеріальне становище колишнього чоловіка.

2. За рішенням суду

У тих нерідких випадках, коли укласти аліментну угоду неможливо, мати може звернутися в суд із заявою про видачу судового наказу або з позовною заявою.

Розмір аліментів буде визначатися на основі даних про місце роботи та розмір доходу батьків.

  • Якщо батько працює — 33%

Якщо колишній чоловік має офіційний і регулярний дохід, суд визначає аліменти у вигляді відсотків від його заробітної плати або іншого доходу), на двох дітей належить виплачувати 33%.

При цьому розмір офіційного доходу, на основі якого нараховуються аліменти, не може бути менше мінімального розміру оплати праці в Україні. У 2024 році мінімальна зарплата становить 6700 гривень. Якщо офіційний заробіток батька мінімальний (що зовсім не рідкість – не тільки на папері, але і в реальному житті), і матері не вдасться довести наявність інших, неофіційні доходів, розмір аліментів на двох дітей буде мінімальним і складе 1228,59 грн. щомісяця.

До речі, ця скромна сума може бути зменшена (або збільшена). Суд може змінити суму аліментів залежно від обставин справи.

  • Якщо заробітки батька непостійні та нерегулярні

Буває і так, що батько не працює або задовольняється нерегулярними заробітками. Щоб визначити мінімальний розмір аліментів для 2-х дітей, суд бере за основу показник прожиткового мінімуму в регіоні, де вони проживають.

Однак це не означає, що сума аліментів буде дорівнює прожитковому мінімуму. Вона повинна бути кратною їй і може становити два прожиткових мінімуму, половину або навіть десяту частину прожиткового мінімуму. Все залежить від обставин:

  1. матеріального становища батька і матері,
  2. сімейного становища батьків,
  3. а також звичного рівня життя дітей.

Зміна показника прожиткового мінімуму тягне за собою обов’язкову індексацію зафіксованої судом суми аліментів.

  • Якщо батько непрацюючий — 33% з допомоги по безробіттю

Якщо батько має офіційний статус безробітного, держава виплачує йому допомогу по безробіттю. З цього пособія і стягується 33 відсотки — аліменти дітям. Якщо офіційного статусу безробітного батько не має, аліменти розраховуються на підставі з середнього заробітку у тому регіоні, де батько проживає.

Як ділити аліменти на двох дітей від різних шлюбів

Діти, народжені в різних шлюбах від різних матерів, мають абсолютно рівні права на матеріальну допомогу. Правда, загальна сума аліментів, покладена на двох дітей (33% від доходу) буде ділитися між ними порівну.

Кожна дитина отримає по 16.5% від батьківського доходу.

Адвокат з розлучень Київ

Зателефонуйте нам – ми з задоволенням відповімо на всі ваші запитання.
+38(067) 455-35-29; +38(050) 904-51-03; +38(093) 25-25-561; або напишіть нам, будемо раді відповісти: [email protected]

Viber, WhatsApp, Telegram

Замовлення послуги онлайн 24/7

ОТРИМАЙТЕ КОНСУЛЬТАЦІЮ АДВОКАТА
ПО ДІТЯМ